Олланд не відкидає складних переговорів з Brexit

Якщо Тереза Мей хоче ускладнити процес Brexit, то переговори теж будуть складними.

Якщо прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей хоче ускладнити процес виходу країни з ЄС, то переговори теж будуть складними, заявив президент Франції Франсуа Олланд.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Я говорив про це цілком виразно. Якщо Тереза Мей хоче ускладнити процес Brexit, то переговори теж будуть складними", - сказав Олланд.

Відповідаючи на питання про ролі Мей на саміті, президент Франції зазначив, що вона прибула як повноправний член Європейської ради.

"Вона ще не активувала статтю 50 (Лісабонського договору - ред), тому вона учасник всіх обговорень", - пояснив Олланд.

Стаття 50 Лісабонського договору передбачає, що будь-яка країна-член ЄС може прийняти рішення покинути Євросоюз. Для реалізації цього права держава повідомляє Брюссель про свій намір, після чого йдуть переговори про порядок виходу країни з об'єднання.

Нагадаємо, 23 червня у Великобританії провели референдум щодо членства в ЄС. За вихід держави проголосували 51,9% виборців, тоді як за те, щоб залишитися у складі ЄС проголосували 48,1%. На наступний день Камерон заявив, що йде у відставку. Він пояснив, що підтримував пропозицію залишитися у складі Європейського союзу.

13 липня британський уряд очолила Тереза Мей, яка стала другою жінкою після Маргарет Тетчер, яка була призначена прем'єр-міністром. Під час свого першого розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом вона заявила, що не збирається переглядати результати референдуму щодо Brexit, проте її уряду знадобиться додатковий час, перш ніж воно буде готове розпочати переговори про вихід країни з Євросоюзу.

Британські юристи оскаржують Brexit у суді

Представники групи бізнесменів та вчених стверджують, що прем'єр-міністр не має права починати процедуру виходу країни із ЄС. На це, кажуть юристи, потрібна згода парламенту. А він цілком може виступити проти цього. Юристи зауважують, що результати референдуму вони сумніву не піддають, однак думка виборців має лише консультативний характер. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: