Бестселером року в США стала трилогія Стіга Ларссона

Бестселером року в США стала трилогія Стіга Ларссона

Стіг Ларссон "Міленіум" / Фото: AFP

В США головним бестселером 2010 року стала детективна трилогія Стіга Ларссона "Міленіум".

За підсумками книжкових продажів 2010 року в США головним бестселером стала детективна трилогія Стіга Ларссона "Міленіум". У цю трилогію входять книги "Дівчина з татуюванням дракона", "Дівчина, яка грала з вогнем" і "Дівчина, яка підривала повітряні замки".

На четвертому місці списку - видані в листопаді 2010 року мемуари Джорджа Буша "Переломні моменти" (Decision Points). Також в десятці бестселерів року романи Ніколаса Спаркса "Остання пісня" і "Дорогий Джон", книга Елізабет Гілберт "Їж, молись, кохай" та роман Стефані Майєр з серії "Світанок".

Список 100 бестселерів року на 77 відсотків складається з художньої літератури, і це найвищий показник з 1993 року. При складанні списку враховувався продаж не тільки книг, виданих на папері, а й електронних книг.

Значну роль в продажах багатьох книг зіграли зняті за ними фільми. Приміром, в 2010 році на екрани вийшли картини по обох романах Спаркса, що потрапили в топ-10 бестселерів. Усього з 100 найбільш продаваних книг за 12 були зняті фільми, що вийшли в 2010 році.

У порівнянні з 2009 роком значно впала популярність вампірської саги Стефані Майєр. У 2010 році її книги становили всього 4 відсотки від всіх продажів у порівнянні з 11 відсотками два роки тому. У той же час зросла популярність любовних романів, їх частка в продажах склала 12 відсотків проти 10 відсотків у 2009 році.

У списку також опинилися два класичних романи - "Убити пересмішника" Харпера Лі (54 місце) і "Над прірвою в житі" Селінджера (73 місце). Увагу, що зросла до них, пов'язують з 50-річчям з дня виходу роману Лі і смертю Селінджера в січні 2010 року.

Читайте також:

Уряд виділив на кіно і книжки 150 мільйонів гривень

Forbes назвав книги, які допоможуть розбагатіти

Виходить перша за 20 років книга Ліни Костенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація