Бестселером року в США стала трилогія Стіга Ларссона

В США головним бестселером 2010 року стала детективна трилогія Стіга Ларссона "Міленіум".

За підсумками книжкових продажів 2010 року в США головним бестселером стала детективна трилогія Стіга Ларссона "Міленіум". У цю трилогію входять книги "Дівчина з татуюванням дракона", "Дівчина, яка грала з вогнем" і "Дівчина, яка підривала повітряні замки".

На четвертому місці списку - видані в листопаді 2010 року мемуари Джорджа Буша "Переломні моменти" (Decision Points). Також в десятці бестселерів року романи Ніколаса Спаркса "Остання пісня" і "Дорогий Джон", книга Елізабет Гілберт "Їж, молись, кохай" та роман Стефані Майєр з серії "Світанок".

Список 100 бестселерів року на 77 відсотків складається з художньої літератури, і це найвищий показник з 1993 року. При складанні списку враховувався продаж не тільки книг, виданих на папері, а й електронних книг.

Значну роль в продажах багатьох книг зіграли зняті за ними фільми. Приміром, в 2010 році на екрани вийшли картини по обох романах Спаркса, що потрапили в топ-10 бестселерів. Усього з 100 найбільш продаваних книг за 12 були зняті фільми, що вийшли в 2010 році.

У порівнянні з 2009 роком значно впала популярність вампірської саги Стефані Майєр. У 2010 році її книги становили всього 4 відсотки від всіх продажів у порівнянні з 11 відсотками два роки тому. У той же час зросла популярність любовних романів, їх частка в продажах склала 12 відсотків проти 10 відсотків у 2009 році.

У списку також опинилися два класичних романи - "Убити пересмішника" Харпера Лі (54 місце) і "Над прірвою в житі" Селінджера (73 місце). Увагу, що зросла до них, пов'язують з 50-річчям з дня виходу роману Лі і смертю Селінджера в січні 2010 року.

Читайте також:

Уряд виділив на кіно і книжки 150 мільйонів гривень

Forbes назвав книги, які допоможуть розбагатіти

Виходить перша за 20 років книга Ліни Костенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: