На Хортиці побилися українські і російські козаки

На Хортиці побилися українські і російські козаки

На Хортиці побилися українські і російські козаки / Фото: Запорізький час

Понад півсотні козаків з України та Росії провели на Покрову бій "лава на лаву".

У Запоріжжі на Хортиці на честь православного свята Покрова кілька сотень козаків Україні і Росії провели стародавній козацький бій "лава на лаву".

У п'ятницю, 14 жовтня, на території історико-культурного центру "Запорозька Січ" в рамках Всеукраїнського фестивалю "Покрова на Хортиці" зібралися кілька сотень представників козацьких формувань Україні та Росії.

"Покрова Богородиці здавна вважалася покровителькою козаків. Це свято українські та російські козаки з Санкт-Петербурга, Кубані та багатьох інших міст Росії вирішили провести разом. Хочемо спільно вирішити, як буде розвиватися козацтво далі", - розповів президент української федерації бойових мистецтв "Спас" Олександр Притула.

Після спільного святкового молебню, який вперше пройшов на Хортиці в новій Січовій церкві Покрови Пресвятої Богородиці, козаки провели бій "лава на лаву".

У древньому козацькому ігрищі взяли участь понад півсотні козаків.

"Козацька забава кулачна "лава" допомагає відчути не тільки кулак, а й плече товариша, єдність. Саме завдяки "лаві" козаки не програвали рукопашних боїв. Вони трималися завжди разом" - зазначив Притула.

Свято Покрови на Хортиці завершилося концертом і народним гулянням, де учасників та гостей фестивалю частували козацьким кулішем.

Осторонь свята не залишилась і столиця України. Так, у центрі Києва пройшов марш націонал-патріотичних політсил, присвячений річниці створення Української повстанської армії (УПА), на честь якої учасники ходи спалили прапор Партії регіонів.

Читайте також:

В Україні відзначають свято Покрови і День козацтва

У Києві пройшов марш УПА: спалено прапор Партії регіонів

До свята УПА Бандеру і Шухевича остаточно позбавили звання Героїв

Повʼязані теми:

Наступна публікація