Покінчив життя самогубством класик італійського кіно

Покінчив життя самогубством класик італійського кіно

Маріо Монічеллі / Фото: movieplayer.it

Режисер Маріо Монічеллі викинувся з вікна п'ятого поверху римської клініки "Сан Джованні".

У Римі на 96-му році життя покінчив життя самогубством класик італійського кіно - режисер Маріо Монічеллі, один із творців жанру "комедії по-італійськи".

Митець викинувся з вікна п'ятого поверху римської клініки "Сан Джованні", де перебував з діагнозом "рак простати в кінцевій стадії".

Свій перший німий среднеметражний фільм "Хлопці з вулиці Паал", нагороджений на другому Венеціанському кінофестивалі, Монічеллі зняв у 1934 році. Проте справжня популярність прийшла до нього вже після війни.

Він був тричі номінований на премію "Оскар" за кращий іноземний фільм.

У 1959 році його фільм "Велика війна" з Альберто Сорді у головній ролі отримав "Золотого лева" на Венеціанському кінофестивалі.

Радянські та російські глядачі пам'ятають Маріо Монічеллі за фільмами "Народний роман" і першим двом серіям трилогії "Мої друзі".

Монічеллі встиг попрацювати практично з усіма легендами італійського кінематографа - Софі Лорен і Монікою Вітті, Анною Маньяні і Орнеллою Муті, Вітторіо Гассманом і Вітторіо Де Сікой, Альберто Сорді і Уго Тоньяцці.

Зі своєю дружиною К'ярою Рапаччіні Монічеллі познайомився, коли йому було 59, а їй - 19. У них народилася дочка Роза, проте згодом вони розлучилися.

У 2006 році Монічеллі зняв свій останній фільм - "Троянди пустелі".

Останні роки Монічеллі жив один, за його словами, "щоб залишитися живим як можна довше".

Монічеллі був володарем практично всіх європейських кінопремій, кілька разів номінувався на "Оскар" і був удостоєний вищих державних нагород Італії.

Читайте також:

Померла знаменита поетеса Белла Ахмадуліна

Помер відомий комедійний актор Леслі Нільсен

Помер легендарний кінопродюсер Діно де Лаурентіс

Повʼязані теми:

Наступна публікація