У Зальцбурзі прозвучав невідомий Моцарт

В Зальцбурзі вперше виконані недавно виявлені твори великого композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В  рідному місті великого класичного композитора Вольфганга Амадея Моцарта, вперше за декілька століть прозвучали дві його музичні композиції, недавно знайдені в архівах.

Твори виконав австрійський музикант Флоріан Бірсак, фахівець з ранньої фортепіанної музики. Концерт відбувся  у присутності десятків журналістів, фотокореспондентів і операторів в колишній резиденції композитора. Для виконання першої частини концерту використали піаніно, що належало Моцарту.

Нагадаємо, що композиції знаходилися в архівах Mozarteum, зальцбургського музею, присвяченого композиторові, проте лише минулого місяця вони привернули увагу фахівців. Твори входять в так звану "Збірку Наннерль", манускрипт де записані ранні композиції Моцарта.

Фахівці Mozarteum вважають, що композитор написав ці твори в семи або восьмирічному віці. Встановити авторство Моцарта було тим більше важко, що тоді композитор не був навчений нотній грамоті. Його твори записував батько і перший вчитель Вольфганга Амадея Леопольд. Те що концерт і прелюдіє написав сам Моцарт, було встановлено на основі стилістичного аналізу творів.

Моцарт почав грати на клавесині з чотирьох років, а вигадувати музику — з п'яти. Композитор дожив лише до 35 років залишивши після себе вражаючу спадщину — більше 600 музичних творів.

Читайте також:

Знайдені два раніше невідомі твори Моцарта

200 тисяч доларів за манускрипт

"Сотбіс" продасть ноти Моцарта

В Мілані покажуть невідомі творіння Леонардо да Вінчі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: