Гімнастика Хаду – повернення молодості

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Останнім часом в Україні дуже популярною стала гімнастика Хаду, яка прийшла до нас із Грузії ще на початку 90-х минулого століття, а потім про неї забули. І дарма, адже регулярне заняття Хаду практично творить чудеса – сприяє оздоровленню і омолодженню всього організму. Детальніше про гімнастику розповів тренер київського фітнес-клубу "Олімп" Валерій Сухов.

У яких випадках корисні заняття Хаду?

Перш за все цей вид гімнастики (вправ) створювався як атлетичний тренінг, що має в основі силову методику з йоги. Якщо перераховувати лише невелику частину випадків, коли Хаду допомагає, то це міжхребетні грижі, остеохондроз, протрузії дисків, випадання хребця, сколіоз, артрит в будь-яких місцях (і ревматоїдний теж), "загривок" на потилиці, гіпертонія, внутрішньочерепний тиск, порушення мозкового кровообігу, мігрені, проблеми з ШКТ (майже всі), захворювання простати і проблеми з потенцією (в будь-якому віці). Щоб мати повне розуміння про те, що дає Хаду, уявіть, що вам 20 років, але до того ж у вас ще й подвійний запас міцності опорно-рухового апарату, обміну речовин і нервової системи.

Принципи Хаду

В основі методу закладено три принципи.

Без навантаження. Вправи робляться без спортивного інвентарю (тренажери, гантелі, штанги, гирі тощо). Навантаження йде за рахунок напруги м'язів, які зазвичай не задіяні. До того ж працюють ті м'язи, які ми скорочуємо, і ті, які їм протистоять. Позитивно і те, що завдяки тому, що людина не працює з навантаженнями, зникає ризик отримати травму. Напружувати м'язи потрібно повільно і як можна довше. Всі рухи уповільнені і максимально напружені, і так до повної втоми.

Завдяки напрузі до втоми, органи серцево-судинної, нервової і ендокринної систем навантажуються сильніше, завдяки чому швидше відбувається оздоровлення. Крім того, йде подвійне навантаження на суглоби і кістки, що захищає їх від остеопорозу – вікового захворювання, що характеризується стоншенням і крихкістю кісток. Звичайне заняття Хаду триває близько години, що гарантує повне стомлення. Якщо вправи виконувати не до стомлення, ефекту від них буде мало.

Працюють глибокі м'язи. Техніка Хаду задіює м'язи, які перебувають у "сплячому режимі" (наприклад, розгиначі пальців, кистей і гомілок, м'язи шиї, мімічні м'язи тощо).

гимнастика, йога_1
www.credits

Техніка омолодження обличчя та шиї

Ось один із найпростіших прикладів вправи для жінок: розтягніть обличчя, розплющуючи очі; потім "стисніть" його, закриваючи очі. Ваші мімічні м'язи повинні розігрітися і оніміть від втоми, тільки в цьому випадку шкіра отримає додаткове підживлення зсередини. Повторіть вправу 50-60 разів у зручному для вас темпі. Важливо: при розтягуванні м'язи обличчя повинні тягнутися до потилиці. Слідкуйте за тим, щоб м'язи лоба теж працювали.

Правила безпеки під час занять Хаду

Дотримання цих нескладних правил допоможе вам уникнути травм і отримати бажаний ефект омолодження:

рухи обов'язково повинні виконуватися дуже повільно і плавно;

навантаження слід збільшувати поступово;

дихання уповільнене, плавне, без ривків і напруги: вдих носом, видих ротом через щільно стиснуті губи;

за першої появи запаморочення, відчуття слабкості або нездужання припиніть заняття і відпочиньте. Після короткого відпочинку заняття можна продовжити. З часом, коли організм адаптується до підвищених навантажень, подібні проблеми не виникатимуть;

у процесі опанування методики робіть короткі перерви між вправами.

З часом, після адаптації до навантажень і коли ви навчитеся відчувати свій організм, вправи можна доповнити, змінити або навіть придумати свої, але не забуваючи про три головних принципи техніки Хаду.

Інна Бірюкова

Залиште свій коментар

Вибір редакції