Антарктида значно позеленішала за останні півстоліття через кліматичні зміни - учені

Дата публікації
Перегляди
2070
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Антарктида значно позеленішала за останні півстоліття через кліматичні зміни - учені

Фото: НАНЦ

У майбутньому екосистема регіону може значно змінитися в умовах глобального потепління.

За останні 50 років кількість рослин в Антарктиді збільшилася через кліматичні зміни. Таких висновків дійшли дослідники, передає Metro.

Так, учені дослідили мох з території близько 640 км і знайшли в ньому біологічні зміни, які сталися за останні півстоліття. Зміни були спричинені саме підвищенням температури, вважають науковці.

"Якщо це буде продовжуватися, і усе більша кількість землі звільнятиметься від льоду, Антарктичний півострів буде набагато зеленішим в майбутньому", - заявили дослідники.

Зазначимо, вчені почали документувати зміни клімату в Антарктиді ще від 1950-х років, але біологічні записи моху зможуть надати більш довгострокові дані щодо кліматичних змін.

"Чутливість моху до зростання через підвищення температури свідчить про те, що екосистеми швидко зміняться в умовах майбутнього потепління, що призведе до серйозних змін в біології і ландшафті регіону", - розповів учений Ден Чермен.

Тепер дослідники планують вивчити основні записи, датовані ще 1000 років тому, щоб перевірити, наскільки зміна клімату вплинула на зміну в екосистемі континенту до того, як людська діяльність викликала глобальне потепління.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Антарктида встановила новий рекорд високої температури.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Дата публікації
Перегляди
2070
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація