Археологи ймовірно знайшли найдавнішу карту в історії людства

Вік карти може складати 5000 років. 

Археологи з Данії виявили, можливо, одну з найдавніших карт на Землі, зроблену з каменю. Її знайшли серед артефактів на острові Борнхольм, що на південному заході Балтійського моря. 

Вік карти може складати 5000 років, і вона датована 2700-2900 роками до нашої ери. Довжина знахідки всього 5 сантиметрів, повідомляє Science Alert.

На думку археологів, написи на каменю зображали поля та шляхи. Серед артефактів були також знайдені ритуальні камені із зображенням Сонця.

Згідно зі ствердженнями дослідників Національного музею Данії, пошкоджений камінь імовірно був розбитий під час одного з ритуалів поклоніння Сонцю, який проводили землероби Кам'яної доби.

"Це не випадкові подряпини. Деякі з цих ліній можуть зображати качани кукурудзи або ж рослини з листям", - зазначив один із дослідників Флемінг Кауль.

Він також додав, що якщо знахідка виявиться справді картою, то це буде щось дуже унікальне. 

Нагадаємо, раніше в Англії виявили мозок динозавра, якому понад 130 мільйонів роківСкам'янілість дуже добре збереглася через те, що після смерті динозавра його голова опинилася у водоймі з високим рівнем кислотності і низьким вмістом кисню.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: