Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
COVID-19 загрожує нервовій системі та психіці - вчені

COVID-19 загрожує нервовій системі та психіці - вчені

Неврологічні симптоми можуть бути викликані реакцією імунної системи.

Новий огляд досліджень Covid-19 показав, що близько половини госпіталізованих пацієнтів відчувають неврологічні симптоми. Фахівці припускають, що це захворювання загрожує всій нервовій системі, а не є лише респіраторною інфекцією.

Про це пише IFL Science.

Огляд дослідників з Північно-західного університету, Школи медицини ім. Файнберга і Школи медицини Університету Колорадо, виявив, що у госпіталізованих пацієнтів були неврологічні прояви Covid-19, починаючи від більш легких симптомів, таких як головний біль, запаморочення, слабкість, м'язові болі, труднощі з концентрацією уваги, втрата нюху і смаку, завершуючи більш серйозними медичними ускладненнями, такі як судоми і інсульти.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Annals of Neurology, захворювання може вразити мозок, спинний мозок, нерви і м'язи кількома різними способами. Захворювання вражає легені і серце, що може призвести до нестачі кисню в мозку або порушень згортання крові, які можуть привести до інсультів.

Вірус може також безпосередньо інфікувати мозок. Неврологічні симптоми також можуть бути викликані реакцією імунної системи, яка може викликати пошкодження мозку і нервів в результаті запалення.

Завдяки всесвітньому поширенню і багатофакторним патогенним механізмам COVID-19 є глобальною загрозою для всієї нервової системи. Оскільки ми сподіваємося на вакцину або ліки, неврологи будуть відігравати важливу роль в діагностиці, дослідженні та лікуванні багатьох неврологічних проявів COVID-19
пишуть автори в статті

Хоча неврологічні симптоми були виявлені приблизно у половини госпіталізованих пацієнтів, більш важкі наслідки були менш частими. 

  • 17% - запаморочення;
  • 13% - головний біль;
  • 7,5% -  порушення свідомості;
  • 3% - гострі цереброваскулярні захворювання (порушення, які впливають на кровоносні судини і кровопостачання головного мозку);
  • 0,5% - атаксія (втрата повного контролю над рухами тіла);
  • 0,5%- судоми.

"Для широкого загалу і лікарів важливо знати про це, тому що інфекція SARS-COV-2 може спочатку мати неврологічні симптоми, перш ніж виникнуть лихоманка, кашель або респіраторні проблеми", - говорить провідний автор, доктор медичних наук Ігор Коральнік.

Нагадаємо, вчені виявили, що група крові може впливати на рівень ризику заразитися новим коронавірусом. Люди із І групою крові мають найменший ризик підхопити Covid-19, а найбільший - із ІV групою крові. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції