До Землі наближається астероїд ТХ 68

Вчені переконані, що Землі він не загрожує

ТХ 68 - під такою кодовою абревіатурою до нас летить болід. Астероїд діаметром три десятки метрів наблизиться до Землі. Але катастрофи не буде. Космічне небесне тіло, трохи менше за Челябінський метеорит, який впав на землю у 13-му році, пройде від планети на відстані від двох мільйонів до 18-ти тисяч кілометрів. Бо точну орбіту вирахувати вчені не можуть. Проте цього гостя можна буде спробувати роздивитися у телескопи.

Астроном Юрій Іващенко один з тих, хто найліпше знається в Україні на астероїдах. У своїй приватній обсерваторії в селі Гальчин він відкрив більше сотні астероїдів, дані про яких передає американським колегам. Олевськ, Бердичів, Радомишль - Іващенко дає астероїдам назви містечок і сіл рідної Житомирщини. Фіксувати їх треба, бо деякі з них справді становлять небезпеку планеті Земля. Так як було із Челябинським, що впав три роки тому.

Натомість астероїд ТХ 68, якого намагатиметься спіймати у свої телескопи Юрій Іващенко, є передбачуваним. Хоч прогнози його орбіти дуже неточні, але вже зараз достеменнно відомо, що пройде він мінімально на відстані до 18-ти тисяч км, так кажуть науковці НАСА.

В обсерваторії державній також спокійні щодо небезпечності ТХ 68. Він пролетить повз Землю. Зміна курсу може бути хіба що після зіткнення астероїда з іншим небесним тілом. Лише тоді він - тероретично - може нести загрозу Землі.

"Звісно, якщо це будинки і падає такий об'єкт , це призводить до повного руйнування житла", - кажуть вчені.

Однак зміна курсу через зіткнення вкрай малоймовірна. Землю від астероїдів захищає атмосфера, яка розбиває непроханих гостей на дрібні шматки. А ще астроїди відтягують на себе Юпітер і Сатурн - завдяки своїм розмірам.

Парадокс небезпеки астероїдів у тому, що небезпечними лишаються якраз невідомі об'єкти. Але, як правило, вони невеликих розмірів.

ВідеоДо Землі наближається астероїд ТХ68

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: