Хакери вкрали креслення розробок Apple та вимагають $50 млн викупу - Bloomberg

Хакери вкрали креслення розробок Apple та вимагають $50 млн викупу - Bloomberg

Фото: Associated Press

Кіберзлочинці погрожують публікацією даних про нові продукти Apple, зокрема MacBook.

Хакерська група REvil отримала доступ до креслень новітніх розробок Apple, здійснивши атаку на сервер тайванської компанії Quanta Computer. Тепер кіберзлочинці вимагають викуп в розмірі 50 мільйонів доларів.

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що повідомлення про злам вперше з'явилося у блозі програми REvil, відомої також як Sodinokibi, в даркнеті. Хакери стверджують, що вкрали і зашифрували "всі дані локальної мережі".

У REvil заявляють, що вели переговори із Quanta, під час яких компанія нібито відмовилася заплатити викуп. Після цього представник організації пригрозив опублікувати дані про нові продукти Apple та оприлюднив 15 зображень, які нібито є робочими матеріалами про нові MacBook.

REvil заявила, що збільшить попит до 100 мільйонів доларів, якщо Quanta не заплатить до 1 травня, а доти пообіцяла й надалі публікувати зламані дані.

У самій тайванській компанії визнали факт зламу "невеликої кількості" серверів, додавши, що "матеріального впливу" на бізнес не було. В Apple же коментувати інформацію відмовилися.

Раніше повідомлялося, що на одному з хакерських форумів у Мережі безкоштовно оприлюднили номери телефонів та особисті дані понад 533 мільйонів користувачів Facebook. 

Йдеться про персональні дані власників облікових записів зі 106 країн, зокрема зі США (32 млн профілів), Великої Британії (11 млн профілів) та Індії (6 млн профілів). України в переліку немає.

Соціальна мережа Facebook пояснила злив особистих даних своїх користувачів вилученням інформації з платформи до 2019 року, спростувавши хакерську атаку.

Кіберзлочинність під час пандемії: як не стати жертвою інтернет-махінацій — "Секретні матеріали"

Кіберзлочинність під час пандемії: як не стати жертвою інтернет-махінацій — "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Наступна публікація