Перейти до змісту
Колективний імунітет може бути недієвим у  боротьбі з коронавірусом - іспанські вчені

Це дослідження є найбільшим в своєму роді щодо коронавірусу в Європі.

Іспанське дослідження поставило під сумнів доцільність колективного імунітету як спосіб боротьби з пандемією COVID-19. Експерти стверджують, що для забезпечення захисту антитіла мають бути у не менш ніж 70% населення.

Про це пише BBC.

За оцінками дослідників, в яких взяло участь понад 60 тис. людей, близько 5% населення Іспанії виробило антитіла.

Стадний імунітет досягається, коли досить людей мають захист до вірусу, щоб зупинити його поширення. Так,  від 70% до 90% населення повинні мати антитіла, щоб зупинити поширення коронавірусу.

У звіті говориться, що поширеність антитіл до Covid-19 була нижчою за 3% в прибережних регіонах, але вищою в районах Іспанії з широко поширеними спалахами.

"Попри великий вплив Covid-19 в Іспанії, оцінки поширеності залишаються низькими і точно недостатніми для забезпечення колективного імунітету", - йдеться в звіті авторів дослідження.

За словами експертів, цього не можна досягти, не беручи до уваги супутній збиток від багатьох смертей серед вразливого населення і надмірне навантаження на системи охорони здоров'я.

У цій ситуації заходи соціального дистанціювання і зусиль з виявлення та ізоляції нових випадків і їхніх контактів необхідні для боротьби з епідемією в майбутньому.
кажуть фахівці

Подібні дослідження проводилися в Китаї і США, і "ключовий висновок з цих репрезентативних когортах полягає в тому, що більша частина населення, мабуть, залишалася не схильною до впливу “коронавірусу”, навіть в районах з широко поширеною вірусною циркуляцією”, говориться у статті в Lancet.

Представник Британського товариства імунологів і професор імунології в Імперському коледжі Лондона Денні Альтман сказав, що подібні результати підтверджують потребу визначити кращі стратегії вакцинації, які здатні подолати ці проблеми і стимулювати стійку, оптимальну імунну відповідь.

Нагадаємо, Covid-19 став третім коронавірусом, що переходить від тварин до людей. За прогнозами дослідників із Сингапуру, коронавірус, який зараз шириться світом, не буде останнім для людства. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин