Першу базу на Місяці заховають у печері

Першу базу на Місяці заховають у печері

Першу базу на Місяці можна буде збудувати в печері

Технології для облаштування бази у печері на Місяці були винайдені ще у 80-х роках.

Начальник Центру підготовки космонавтів (ЦПК) ім. Гагаріна, рекордсмен за сумарною тривалістю космічних польотів Сергій Крикальов заявив, що першу базу на Місяці можна буде побудувати лише загерметизувавши відповідну печеру природного походження, якщо таку знайдуть.

"Якщо дослідження підтвердять, що Місяць досить пористий за своєю структурою, то конструкційну частину місячної бази майбутнього можна було б помістити в печеру, яка послужить природним захистом від впливу радіації", — зазначив Крикальов.

За його словами, якщо дослідникам супутника вдасться знайти відповідну печеру на поверхні місяця, то її освоєння можна буде здійснити у значно коротші терміни, ніж передбачалося раніше.

"Не треба буде копати місячний грунт, встановлювати важкезні конструкції. Печеру треба буде, грубо кажучи, загерметизувати за допомогою надувного модуля з жорсткою зовнішньою оболонкою. Такі конструкції були винайдені ще у 80-х роках. Їх передбачалося використовувати ще на російській станції Мир" як зовнішній модуль", — підсумував начальник Центру підготовки космонавтів ім. Гагаріна.

Нагадаємо, NASA здійснило запуск ракети Дельта-2 з двома космічними апаратами, призначеними для дослідження Місяця.

Читайте також:

Астрономи визначили точний вік Місяця

Нові знімки NASA - американці залишили на Місяці рюкзаки та сміття

NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

На зворотньому боці Місяця знайшли незвичайні вулкани

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація