NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

У NASA особливо наголошують, що при цьому голівудські фахівці не робили до ролика жодних "добавок", не вносили жодних змін. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Висадка людини на Місяць
Висадка людини на Місяць
Американське аерокосмічне агентство NASA визнало, що оригінальний відеозапис першої висадки людини на Місяць загинув багато років тому. Кадри висадки допомогли відновити голлівудські експерти, що займаються випуском старих фільмів у цифровому форматі. Результат їхньої роботи в чомусь навіть перевершив оригінал.

Узявши чотири копії запису з інших архівів (передача з супутника Землі велася в прямому ефірі, так що її фіксували не лише в NASA), фахівці очистили зображення і зробили його більш чітким, ніж могли побачити телеглядачі 20 липня 1969 року. При цьому жодних "добавок" до ролика не робилися, жодних змін не вносилися, особливо відзначають у NASA.

Перший фрагмент відновленого відео з'явився саме вчасно - до 40-річчя висадки на Місяць. Завдяки роботі фахівців з кіноіндустрії, на кадрах стало можливо розгледіти деталі, які раніше не були видні. Наприклад, можна побачити, що відбивається у шоломі першого завойовника Місяця Ніла Армстронга. Всього поки відновлено 40% записів.

Передані на Землю з Луни кадри зберігалися на спеціальних котушках з плівкою - кожна містила 15 хвилин відео та іншу інформацію. Три роки тому в NASA усвідомили, що оригінальних записів висадки на Луну ніде немає. Їх шукали в архівах організації, але з'ясувалося, що всі 45 котушок, що відносяться до експедиції "Аполлона-11", стерті, - очевидно, плівку використовували повторно в 1970-80-і роки.

На щастя, не було загублено відео з останніх експедицій на Місяць - воно записувалося вже на іншу плівку, яка не підлягала повторному використанню.

Фахівці NASA виправдовуються тим, що у їх завдання не входило збереження історичних реліквій, плівка розглядалася просто як цінний носій інформації. У найближчі тижні аерокосмічне агентство опублікує звіт на цю тему.

"Мене дивує, що в NASA не вистачило здорового глузду, аби врятувати, можливо, найважливішу історичну плівку XX століття", - говорить американський історик Дуглас Брінклі. При тому що в NASA зберегли всі дані і всі реліквії з "Аполлона-11", незрозуміло, як могли загинути записи. Відновлене відео може виглядати добре, але історикам "завжди хочеться вивчити оригінал", - наголошує Брінклі.

А ось Роджер Лауніус, колишній головний історик NASA, не здивований тим, що сталося. Плівки явно знищили через недогляд, вказує він. "Ця проблема стосується усього федерального уряду, - пояснює вчений. - Вони не думають, що зберегти щось так вже важливо". Безцінні носії інформації у федеральних архівах зберігаються абияк, нарікає Лауніус.

Фахівці компанії Lowry Digital, яка займається відновленням запису з Луни, відзначають, що це "фільм" найнижчої якості, з якою їм доводилося працювати. Навіть у класичній стрічці "Касабланка", знятій у 1942 році, якість була у 10 разів краща.

Майже 40% якості місячний запис втратив ще в 1969 році при перекодуванні сигналу у формат, який можна було транслювати по тодішньому телебаченню. В результаті поліпшити якість кадрів вдалося, але не набагато. Якість звуку і зовсім залишилося незмінною.

І в NASA, і в Lowry Digital визнають, що цифрове відновлення запису змусить знов підняти голову прибічників "теорії змови", які вважають висадку астронавтів на Місяці спритним інсценуванням. Втім, якби NASA знімало висадку в Голівуді, то запис був би кращої якості, жартують експерти.

Сам же Ніл Армстронг прокоментував звістку про загибель плівки філософськи: "Я був приголомшений, що взагалі була якась картинка".

Читайте також:

Астрономи сфотографували найбільшу космічну аварію

В липні на Землю впадуть загублені в космосі інструменти

Вчені передрекли зіткнення Землі з Марсом чи Венерою

Японці розіб’ють космічний зонд об поверхню Місяця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: