Пізній сон негативно впливає на якість сперми - данські вчені

Пізній сон негативно впливає на якість сперми - данські вчені

Фото: pixabay.com

Експерти радять спати не менше семи годин.

Данські дослідники виявили, що пізній сон впливає на якість сперматозоїдів у чоловіків і знижує їхні шанси на батьківство.

Про це пише Daily Mail.

Чоловіки, які намагаються зачати дитину, можуть збільшити свої шанси, якщо будуть лягати спати до 22:30 год. Дослідження показало, що чоловіки, які засинають раніше, у чотири рази частіше мають сперму хорошої якості за тих, хто йшов до ліжка пізно.

Ці дослідження свідчать про те, що позбавлення сну може призвести до надмірної реакції імунної системи і атаки сперматозоїдів. Також недоліком такого сну є те, що парі не вистачатиме часу на якісний секс.

"Багато чоловіків, які намагалися зачати дитину близько двох років, лягали надто пізно. Причини невдач можуть бути психологічними, оскільки позбавлені сну чоловіки страждають від стресу, і це може вплинути на фертильність", - пояснив співавтор дослідження з Орхуського університету професор Ґанс Якоб Інґерслев.

Експерти також перевірили, як впливає тривалість сну на сперму. Так, чоловіки, які спали від семи з половиною до восьми годин, частіше мали нормальну сперму, що підвищувало їх здатність зачати дитину природним шляхом.

Автори стверджують, що їх дослідження було невеликим, і надалі експерти проводитимуть додаткові експерименти.

Нагадаємо, дослідники з іспанського Національного центру серцево-судинних досліджень виявили, що короткий або неглибокий сон збільшує ризик розвитку атеросклерозу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація