Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
PwC проаналізували досягнення харківського ІТ

Kharkiv IT-Cluster спільно з партнерами PricewaterhouseCoopers та IRS-group провели аналіз харківського IT-ринку з метою прогнозування його зростання, оцінки ефективності індустрії в регіоні та визначення вектору розвитку.

Дослідження ґрунтується на результатах опитування 36 компаній-представників харківського IT-Cluster (7225 фахівців). Аналіз ринку показав, що на 2018 рік Харків займає позицію лідера за чисельністю IT-фахівців серед регіонів України, поступаючись хіба що столиці. За даними в Харкові зареєстровано більше 870 IT-компаній, з яких 450 робочі і здатні забезпечити більше ніж 25000 робочих місць необхідними фахівцями. До того ж, 72% харківських компаній проводять курси і стажування за різними напрямами IT-сфери від рекрутингу до розробки.

Основні напрями, за якими IT-компанії Харкова створюють продукти і працюють з замовниками, це: медицина, страхування, ігрова індустрія, реклама та освіта. Крім того, харківський IT-сектор співпрацює з місцевими властями. Спільно з компанією Vodafone Україна вони реалізують проект Vodafone Smart City — перша в країні програма по впровадженню комплексу "розумних" рішень в інфраструктуру міста.

Аудиторія харківських IT-спеціалістів сьогодні — молоді люди, середній вік яких 21-30 років (60%). 27% усіх фахівців складають жінки. Більшість представників сфери в офіційному шлюбі та мають в середньому по двоє дітей. 47% Харківських IT-шників мають власне житло і 36% планують в найближчому майбутньому придбати нерухомість. Більше половини (56%) опитаних фахівців відзначили, що саморозвиток є їх основним хобі. В основному вільний час розробники приділяють спорту, читанню або подорожам.

Середній дохід харківського ІТ-фахівця становить 1800 доларів на місяць. За приблизними оцінками у 2017 році галузь сформувала близько 5 мільярдів гривень податкових надходжень до державного бюджету України. Звертаючи увагу на потенціал зростання ІТ-індустрії, сума податкових надходжень до державного та обласного бюджетів до 2025 року може збільшитися втричі і скласти 14,6 мільярда гривень.

PwC_реклама_2

"Майбутнє цієї відносно молодої галузі креативної економіки безпосередньо залежить від того, чи вдасться нам трансформувати освітню систему, презентувати регіон зовнішнім замовників, а також вирішити проблеми розвитку інфраструктури та зробити регіон ще більш привабливим для айтівців не тільки з Харкова, а із сусідніх регіонів та країн", - говорить Олександр Медовий, засновник компанії Altexsoft, Голова наглядової ради Kharkiv IT-Cluster.

Залиште свій коментар

Вибір редакції