Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ракета-носій ExoMars передала на Землю перше фото

ExoMars вирушив минулого місяця на Червону планету.

Марсіанський зонд із ракети-носія ExoMars, який вирушив минулого місяця на Марс, передав на Землю перший тестовий знімок. Світлина була зроблена 7 квітня. Камера на зонді ввімкнулася та зробила два знімки з невеликим зміщенням, які поєднали в одне зображення.

Камера CaSSIS зробила зернисту фотографію поверхні випадкової частини космосу із зонда Trace Gas Orbiter (TGO).

ExoMars, космос, фото
ESA

"Знімок показує результати роботи камери CaSSIS, а саме механізму повороту камери і відомості кадру. Шляхом зведення двох кадрів ми можемо спостерігати кілька яскравих і темних рівновіддалених один від одного точок. Це зірки. Суть в тому, що в одному кадрі відразу об'єднуються позитивне і негативне зображення одного і того ж об'єкта. Під час роботи над поверхнею Марса (орбіта приблизно 400 кілометрів) камера буде займатися тим же самим, завдяки чому можна буде створювати стереоскопічні зображення поверхні планети ", - пояснили в керівництві місії.

Отже, зображення доводить, що камера працює. Вона не пристосована для знімання зірок, однак її характеристик достатньо для якісних фотографій з орбіти Марса. Швидкість передачі з зонда на Землю становила 2Мбіт/сек.

Нагадаємо, ракета ExoMars вирушила на Марс 14 березня з космодрому "Байконур". Головна місія ExoMars полягає у тому, аби сфотографувати Червону планету та проаналізувати її повітря. Крім того, на поверхню планети випустять спусковий апарат Скіапареллі, який протестує теплові захисні екрани та парашути для наступної місії на Марс.

Exo Mars 2016 - це спільний проект "Роскосмос" і Європейського космічного агентства (ЕЅА).

Марс

Залиште свій коментар

Вибір редакції