Собак навчать винюхувати хворих з коронавірусною інфекцією

Дата публікації
Перегляди
5082
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Собак навчать винюхувати хворих з коронавірусною інфекцією

Фото: facebook.com/MedicalDetectionDogs

Собаки вже вміють виявляти рак, хворобу Паркінсона, малярію тощо.

Британська благодійна організація об'єдналася з вченими, щоб з'ясувати, чи можуть собаки допомогти виявити Covid-19 за допомогою їхнього гострого нюху.

Про це пише Asia One.

Дослідження запропонувала благодійна організація Medical Detection Dogs. У ньому братимуть участь експерти з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини та Даремського університету. 

Раніше дресировані у Medical Detection Dogs собаки навчилися винюхувати рак, хворобу Паркінсона, малярію і певні бактеріальні інфекції. Тепер фахівці проведуть дослідження, щоб визначити, чи зможуть собаки допомогти в діагностиці пацієнтів. Це випливає з переконання про те, що кожна хвороба викликає специфічний запах. Так, собаки можуть виявляти незначні зміни температури шкіри, що робить їх потенційно корисними для визначення наявності у людини лихоманки.

"Мета полягає в тому, щоб собаки могли обстежити кого завгодно, включаючи безсимптомних, і показати нам, чи потрібно їх перевіряти. Зараз ми вивчаємо, як ми можемо безпечно вловити запах вірусу у пацієнтів і представляти його собакам", - сказала засновник і виконавчий директор компанії Medical Detection Dogs Клер Ґест.

Керівник відділу контролю захворювань з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини сказав, що собаки можуть виявляти малярію з "надзвичайно високою точністю". Оскільки інші респіраторні захворювання змінюють запах тіла, існує "дуже висока ймовірність", що пси також можуть працювати з Covid-19.

За словами експерта Стіва Ліндсея з Університету Дарема, після закінчення епідемії в аеропортах за допомогою собак можна буде виявляти людей, що несуть вірус Це допоможе запобігти повторному виникненню захворювання.

Нагадаємо, домашні коти та собаки не можуть передати новий коронавірус людям, але їхні аналізи можуть давати позитивний результат, якщо тварини підхоплять вірус від своїх власників.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5082
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація