Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сонячна система обертається навколо невидимого центру, а не Сонця - вчені

Сонячна система обертається навколо невидимого центру, а не Сонця - вчені

Експерт створив анімацію, щоб показати, як це працює. 

Загальновідомо, що Сонце є центром Сонячної системи: навколо нього обертаються планети разом з товстим поясом астероїдів, деякими метеорними полями і далекими кометами. Однак фахівці з японського космічного агентства JAXA виявили, що все обертається навколо невидимого центру.

Про це пише Business Insider.

Все обертається навколо центру мас Сонячної системи. Навіть Сонце.
Джеймс О'Донохью, фахівець з планет з японського космічного агентства JAXA

Цей центр мас, званий баріцентром, є точкою об'єкта, в якій він може бути ідеально збалансований з усією своєю масою, рівномірно розподіленим по всіх сторонах. В нашій сонячній системі ця точка рідко збігається з центром Сонця.

Щоб продемонструвати це, О'Донохью створив анімацію, яка показує, як Сонце, Сатурн і Юпітер "грають в перетягування каната" навколо баріцентру.

Ми обертаємося навколо сонячного центру, але це трапляється дуже. Дуже рідко центр мас Сонячної системи вирівнюється з центром Сонця.
каже фахівець

Видимий рух Сонця на відео перебільшено, щоб зробити його більш помітним, але наша зірка дійсно обертається на мільйони кілометрів навколо баріцентру - іноді проходячи над ним, іноді відхиляючись від нього.

Більша частина цього руху виходить від гравітації Юпітера. Сонце становить 99,8% маси Сонячної системи, але Юпітер містить велику частину залишків 1,2%. 

"Сонце фактично трохи обертається навколо Юпітера", - сказав О'Донохью.

Він також додав, що планети Сонячної системи і їхнього Місяця мають власний баріцентр. Наприклад, Земля і Місяць обертаються простіше, де баріцентр залишається всередині Землі. На відповідному відео також показується, як Земля і Місяць будуть рухатися протягом наступних трьох років.

Нагадаємо, найближчі в історії знімки Сонця зробили в американській космічній агенції NASA спільно з європейцями.

Відео Найближчі знімки Сонця робилися на відстані половини шляху до Землі

Політ до сонця. Так близько до нашого світила людство ще не підбиралось. Унікальні знімки зробили в американській космічній агенції НАСА спільно з європейцями. На світлині зафіксовані жовті та сіро-чорні спалахи. Кадри відзняли за допомогою космічного апарата Solar Orbiter, що розроблений спеціально для дослідження небесного тіла. Від сонця апарат розташований на відстані 77 мільйонів кілометрів. Це напівдорозі від Землі. Саме така дистанція дозволяє камерам фотографувати розпечену зорю безпечно. Науковці нині вигадують назви для зафіксованого явища. Зупинятися на досягнутому не збираються і вже за два роки хочуть підпустити космічний апарат до сонця ще ближче - на кількадесят мільйонів кілометрів.

Найближчі знімки Сонця робилися на відстані половини шляху до Землі

Залиште свій коментар

Вибір редакції