Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стала відома доля супутників Чумацького шляху

Через приблизно чотири мільярди років галактики стануть частиною Чумацького Шляху.

Велика Магелланова хмара поглине Малу внаслідок приливного руйнування до того, як обидва зоряних скупчення стануть частиною Чумацького Шляху.

Учені поставили під сумнів класичний сценарій еволюції близьких до Чумацького Шляху карликових галактик, згідно з яким вони окремо поглинуться Чумацьким Шляхом.

Раніше вченим було відомо, що близько п'яти відсотків зірок Великої Магелланової хмари обертаються в тому ж напрямку, що і світила в Малій Магеллановій.

Висновки вчених ґрунтуються на нещодавно отриманих даних щодо металічності (утриманню в зірках елементів, які важчі від гелію) і віком світил. Через приблизно чотири мільярди років галактики стануть частиною Чумацького Шляху, а через п'ять мільярдів років їх поглине Андромеда, яка в сотні мільярдів разів важче світила.

У 1994 році був виявлений найбільший супутник Чумацького Шляху — карликова галактика SagDEG, розташована в сузір'ї Стрільця на відстані 50 тисяч світлових років від центру Чумацького Шляху. В діаметрі вона сягає десяти тисяч світлових років. Два інших супутники відомі здавна: Велика і Мала Магелланові хмари.

Нагадаємо, що австралійський телескоп, який у далекому 1969 році показав перші кроки людини на Місяці, виявив сотні прихованих галактик за Чумацьким Шляхом.

Таке відкриття телескопом Паркс вдалося завдяки інноваційному приймачу, який вимірює радіохвилі.

За словами вчених, в небі за 335 км на захід від австралійського Сіднея, вони виявили 883 галактики, третину з яких ніколи раніше не помічали.

Залиште свій коментар

Вибір редакції