В Україні почали вилучати вакцину від поліомієліту

Лікарі перейдуть на двокомпонентні вакцини. 

В Україні вилучають оральну вакцину від поліомієліту – так вирішила Всесвітня організація охорони здоров'я.  Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Разом з Україною це одночасно зроблять ще понад сто п'ятдесят країн світу в яких її використовували.

Медсестра  Липинської сільської амбулаторії  на Волині забирає з холодильника вакцини від поліомієліту. Медсестра  уважно переписує  інформацію  про кожну ампулу щоби точно знати – жодної в поліклініці не лишилося. Так відсьогодні мають зробити її колеги по всій країні.

Ампули складає у коробки та заклеює спеціальною наліпкою  з написом – не використовувати після сімнадцятого квітня, не зберігати в холодильнику. Запаковані ліки поїдуть до спеціальної медичної бази. Згодом їх мають знищити.

Замість оральної вакцини від поліомієліту, яка захищала від трьох вірусів,  Україна переходить на двокомпонентну. Один із різновидів поліомієліту – другого типу – у природі  зник. Його не виявляють понад 16 років, тому і щепити від нього немає потреби, вирішили у Всесвітній організації охорони здоров'я. Раніше не переходили, бо медикам потрібен був час аби пересвідчитися, що саме цей тип вірусу в природі безслідно зник. 

На якому саме підприємстві утилізуватимуть вакцини в Міністерстві охорони здоров'я поки що не визначились.  Чи все віддали й чи бува випадково не залишили якусь ампулу поліовакцину  собі –   ретельно перевірятимуть. Це звірятимуть не лиши за документами, а й ходитимуть під виглядом так званих таємних покупців - проситимуть щепити старою вакциною.

На зміну вилученим закуплять поліовакцини, які захищатимуть лише від двох типів вірусу. Їх уже зареєстрували в Україні й сподіваються привезти в поліклініки найближчого місяця.

"Для здоров'я це немає жодного стосунку. Це технічний процес , це технічний процес переходу з тривалентної на двовалентну вакцину, якщо ми говоримо про  безпеку, то  це безпечно  для дітей", - пояснює Федір Лапій, головний дитячий імунолог Києва.

ВідеоУкраїна переходить на нову вакцину від поліомієліту

Навіть якщо із поставкою затримаються, дітей захищатиме перше щеплення, яке їм робили за допомогою щеплення у два місяці.

Перевірити, чи подолала Україна  спалах поліомієліту на Закарпатті, коли торік у літку на поліомієліт захворіло двоє малюків,  відсьогодні перевірятиме спеціальна міжнародна комісія, її фахівці вже приїхали в Україну.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: