У Сонячній системі виявили нову карликову планету

Її діаметр сягає 635 кілометрів.

Вчені з'ясували, що виявлений раніше в Сонячній системі об'єкт під назвою DeeDee є сферичною карликовою планетою.

Про це повідомляє phys.org.

DeeDee був виявлений восени 2016 року з допомогою 4-метрового телескопа "Бланко", який розташовується в Чилі. З його допомогою було виявлено близько 1,1 мільярда небесних тіл, переважна більшість яких виявилися галактиками.

Телескоп "Бланко "дозволив розрахувати відстань і характеристики орбіти DeeDee, яка знаходиться в три рази далі від Сонця, ніж Плутон.

З допомогою радіотелескопу ALMA, який складається з 66 антен і дозволяє реєструвати теплове випромінювання, що виходить від небесних об'єктів, з'ясувалося, що діаметр DeeDee досягає 635 кілометрів. Це на третину менше Церери — найближчої до Сонця карликової планети. За оцінкою дослідників, при такому розмірі цей об'єкт повинен володіти достатньою масою, щоб мати сферичну форму. У цьому випадку він також являє собою карликову планету.

Температура на поверхні DeeDee дорівнює 30 кельвінів, або мінус 243 градусів Цельсія. Об'єкт відображає лише 13 відсотків падаючого на нього світла.

Нагадаємо, що раніше на орбіті ультрахолодної червоної карликової зірки TRAPPIST-1, розташованої в 40 світлових років від Землі, обертаються мінімум сім екзопланет, які схожі за розмірами на Землю.

Планети обертають навколо TRAPPIST-1 в так званій "зоні життя" - області, де достатньо світла і тепла для того, щоб вода перебувала в рідкому стані.

На думку вчених, на трьох з них потенційно може існувати життя і є вода.

У NASA додають, що не мають багато інформації про экзопланетах, крім їх розміру і відстані до зірки.

Залиште свій коментар