Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені встановили, яку небезпеку несе упаковка від фастфуду

Ідеться про фталати, які часто містяться в упаковках їжі швидкого приготування.

Учені з Інституту громадського здоров'я Мількен встановили, що не лише фастфуд псує здоров'я людей, але й його упаковка. Про це повідомляє Daily Mail.

За результатами дослідження, люди, що вживають шкідливу їжу, мають на 40% більший ризик потрапляння шкідливих хімічних речовин до їхнього організму. Зокрема йдеться про фталати, які часто містяться в упаковках фастфуду – групу хімікатів, що використовуються для пом'якшення та збільшення гнучкості пластика та вінілу.

Раніше фталати використовували у виробництві дитячих іграшок, але їх заборонили через загрозу здоров'ю. Хімікати руйнують гормони та призводять до таких тяжких захворювань, як астма та аутизм.

Дослідження є лише першою спробою дослідити використання фталатів в упаковках фастфуду.

У ньому взяли участь 8877 учасників. Вони відповіли на запитання про свій раціон харчування за останні 24 години, зокрема про вживання фастфуду. Крім того, учасники надали дослідникам зразки сечі, які перевірили на вміст двох фталатів: DEHP та DiNP.

Дослідження показало, що ті, хто вживав напередодні фастфуд, мали на 23,8% більше продуктів розпаду DEHP у сечі. Крім того, вони мали на 40% більший рівень DiNP метаболітів у зразках сечі.

"Люди, які вживали багато продуктів з фастфуду, мали на 40% вищий рівень фталатів в організмі. Наше дослідження посилює занепокоєння, адже ці речовини пов'язують із серйозними захворюваннями у дорослих та дітей", - розповіла провідна авторка дослідження Еймі Зота.

За словами дослідниці доктора Зота, фталати DEHP та DiNP і досі продовжують використовувати, незважаючи на побоювання потрапляння в організм людини. Дослідження показало, що фталати шкодять репродуктивній системі та можуть призвести до безпліддя.

Еймі Зота зазначила, що проведення більшої кількості досліджень, які б точно пов'язали фталати в упаковках від фастфуду та небезпечними захворюваннями, може зайняти багато років.

Нагадаємо, нещодавно вчені дізналися, чому доісторичні люди відмовилися від полігамії. За допомогою комп'ютерного моделювання дослідники дізналися, що людську моногамію придумали доісторичні люди як спосіб боротьби з інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції