Учені знайшли нове небезпечне для людей захворювання

Захворювання відоме як "мавпяча малярія" існує вже понад 257 тисяч років.

Учені у Південній Азії виявили захворювання, яке може передаватися від макак до людей. Крім того, воно може еволюціонувати та передаватися від хворої людини здоровій. Дослідження вчені опублікували у понеділок, 4 квітня, в журналі Nature Communications.

Захворювання відоме як "мавпяча малярія" існує вже понад 257 тисяч років. Однак, довгий час вона не загрожувало людям, передусім, через невеликий контакт між людьми та мавпами. Наразі ж хвороба почала становити серйозну загрозу в Південній Азії, зокрема у Борнео.

Хвороба не носить смертельного характеру. Раніше інфекція не могла вплинути на червоні кров'яні клітини людини. Близько 3,2 млн років тому, ранні люди втратили здатність перетворювати певний вид кислого цукру в інший його вид. Проте, мавпи не втратили. Саме цей перетворений вид кислого цукру і необхідний інфекції, аби вторгнутися в кров'яні клітини людини.

Однак, природний захист людей поступово послаблюється. Паразит еволюціонував і тепер може заражати червоні кров'яні клітини іншим шляхом.

Крім того, паразити навчилися адаптуватися до кров'яних клітин людини і без зазначеного цукру. Це не означає, що захворювання захопить людей одразу, але тепер ризик цього достатньо високий.

Більше того, переносники хвороби стали частіше контактувати з людьми. Якщо вірус почне передаватися від хворої до здорової людини, виникне серйозне захворювання.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що вчені впритул підійшли до можливості перемоги над ВІЛ. Учені з науково-дослідного інституту Скріпса встановили, що в організмі більшості людей присутні імунні клітини, здатні впоратися з ВІЛ. Щоб змусити організм здорової людини виробити необхідні антитіла, необхідно провести імунізацію за допомогою спеціальних білків вірусу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: