Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені дізналися, чому доісторичні люди відмовилися від полігамії

Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.

У Канаді вчені з університету Ватерлоо за допомогою комп'ютерного моделювання дізналися, що людську моногамію придумали доісторичні люди як спосіб боротьби з інфекціями, що передаються статевим шляхом.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, кажуть, що тільки-но мисливці-збирачі стали збиратися у великі групи, перетворюючись в осілих землеробів, виник ризик поширення хвороб. Останнє стало можливою причиною того, чому в сексуальній поведінці людей виник зсув на користь соціальних норм, що встановлюють вірність одному партнерові.

Учені виявили, що якщо чоловіки мають більше сексуальних партнерів, то в умовах, коли чисельність популяції стає досить великою (понад 300), венеричні захворювання починають знижувати темпи народжуваності. Тому контроль за спарюванням виявляється більш вигідним як для індивідуумів, так і для групи загалом.

Чисельність груп мисливців-збирачів, де деякі чоловіки могли спаровуватися з кількома жінками, щоб збільшити кількість свого потомства, перевищувала 30 осіб, тому спалахи хвороб були слабкими. Однак із появою сільського господарства і зростанням розміру груп полігамія призвела до серйозного поширення таких хвороб, як сифіліс, хламідіоз і гонорея.

Залиште свій коментар

Вибір редакції