Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені з'ясували, від чого залежить стать майбутньої дитини

Проте дослідники схвильовані, що отримані дані можуть бути потенційно небезпечними у деяких країнах.

Канадські учені з Торонто з'ясували, яку роль відіграє артеріальний тиск на стать майбутньої дитини.

Про це повідомляє Daily mail.

Учені провели дослідження, в якому взяли участь 1 411 китайських жінок, які збиралися народжувати найближчим часом. Лікарі спостерігали за ними перед вагітністю і під час неї – їм постійно вимірювали артеріальний тиск, перевіряли показники холестерину та цукру в крові.

В результаті виявилося, що хлопчиків найчастіше народжували ті жінки, у яких перед заплідненням був підвищений артеріальний тиск. Ці висновки залишились дійсними, навіть після врахування вченими віку, рівня освіти, куріння та індексу маси тіла.

Проте дослідники схвильовані, що отримані дані можуть бути потенційно небезпечними в тих країнах, жителі яких роблять вибір на користь однієї статі дитини перед іншою.

"Прийнято вважати, що стать дитини визначається статевою хромосомою сперматозоїда, що запліднює яйцеклітину. Раніше материнський артеріальний тиск перед вагітністю не вважали фактором, який впливає на формування статі майбутньої дитини. Крім того, такі висновки можуть бути особливо проблематичними і потенційно небезпечними в суспільстві, де надають перевагу народженню дітей однієї статі над іншою", – зазначив автор дослідження лікар Раві Ретнакаран.

Нагадаємо, 20-річний чоловік з Британії Хайден Крос невдовзі може народити дитину. Хайден народився дівчинкою і вже у зрілому віці вдався до зміни статі. Юридично він вже визнаний чоловіком і пережив курс гормональної терапії. Йому залишилося видалити яєчники та груди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції