Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські студенти увійшли в топ-5 "космічного євробачення" від NASA

Голосування за кращий з п'яти проектів триває.

За результатами світового хакатона NASA SpaceApps Challenge і подальшого відбору український проект Mars Hopper увійшов в топ-5. Український проект набрав 8216 голосів.

До цього українці були обрані із 128 команд з усього світу в 25 кращих у категорії "Вибір людей". Лідером голосування став проект Martian Oasis з Бангладеш (8422 голосів). Друге місце у македонського проекту Avis (8364 голосів). Також в топ-5 увійшов проект Wake up NEO... (5637 голосів) з Білорусі та американський gypnos (4035). Голосування за кращий з п'яти проектів триває, і кожен бажаючий може підтримати український проект (голосувати можна один раз на день).

Голосування триватиме до 00:00 21 травня.

Якщо українці посядуть перше місце, їх запросять на екскурсію на космодром США. Але винахідники кажуть, що борються насамперед за престиж України, яка вперше бере участь у цьому конкурсі і вже має всі шанси на перемогу.

"Космічне євробачення" - так вчені називають конкурс NASA.

Молоді студенти і вчені запропонували оригінальну ідею польотів над Марсом – проект літака, який може за півроку вивчати цю планету і заряджається просто від крижаної поверхні.

Моделі літаків команда винахідників зробила з пляшок і пінопласту. Сухого льоду, палива, повинно бути вдосталь на Марсі. З нього планують шляхом хімічної реакції вивільняти газ. Його тиск і забезпечить роботу пристрою.

Тестові польоти розробки пройшли успішно. Розроблена комп'ютерна модель цього літака. На Марсі він час від часу буде спускатися на лід і черпати його. Ізотопи всередині розтоплять лід.

Проект зроблений під капсулу NASA "Атлас", яка може доставити український літак на Марс.

На науковому конкурсі ідею використовувати марсіанський лід запропонувала 11-річна школярка Софія. Професійні дослідники лише втілили її в конкретний проект.

Команда українського "МарсХопера" щодня вдосконалює свій винахід. Наступний літак вже буде мати сенсори, які будуть зчитувати в реальному часі кути нахилу у всіх трьох вимірах, а також висоту та інші параметри.

ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА УКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ MARS HOOPER ТУТ

Раніше вчені пояснили наявність "живого газу" на Марсі. Марсіанський ровер Curiosity в 2014 році виявив короткочасне підвищення в десять разів концентрації метану в приповерхневому шарі марсіанської атмосфери. На Землі головним джерелом метану виступають живі організми. Їх слідів на Марсі до теперішнього часу не виявлено, однак поява метану вселяє у вчених оптимізм з приводу можливої наявності на Червоній планеті життя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції