Вчені із США планують вирощувати бавовну в космосі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідження у перспективі можуть допомогти навчитися вирощувати кольорову бавовну, вогнестійку або навіть антибактеріальну.

У США вчені Інститут біотехнологій ім. Хадсона Альфи об'єдналися з кількома партнерами в сфері наукових досліджень, грантів та проектів для того, щоб відправляти бавовну в космос, і отримати дані, які вони зможуть використовувати для генетичного аналізу рослини та створення нових сортів.

Про це повідомляє Міжнародна служба з придбання агробіотехнологічних додатків (ISAAA).

Дослідники переслідують ідею про те, що вирощування бавовни в умовах невагомості (з нульовою силою тяжіння) може допомогти їм побачити будь-які зміни в генетиці рослини.

Зазначається, що вчені таким чином хочуть порівняти відмінності у генетичній послідовності у бавовни вирощеної в космосі від тієї, яка росте традиційно на ґрунті. Ці відмінності будуть вивчатися як на рівні генів, так і на рівні зовнішніх ознак, щоб у перспективі створити нові сорти бавовни.

Це дозволить вченим створити такі сорти, які будуть із міцнішими волокнами, кращою посухостійкістю чи стійкістю, або навіть меншим споживанням води.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що людство може втратити можливість їсти банани в 2050 році. На думку вчених, головними факторами втрати людством бананів можуть стати зростання температури і перетворення регіонів вирощування в непридатні для цього, а також поширення так званої панамської хвороби бананів. Це специфічний грибок, який є стійким до оброблення хімікатами та здатен стрімко перекидатися на здорові рослини. Грибок може знищувати цілі плантації бананів, оскільки вміє потрапляти в коріння та зберігається в ґрунті протягом десятків років.

Відео Вчені визначили найкращі місця на Марсі, придатні для вирощування рослин

Різнобарвні позначки на планеті – це місцини, де колонізатори планети зможуть найкраще призвичаїтись і вирощувати харчі. Також на Антарктиці дослідники з німецької станції зібрали більше 3, 5 кілограма салату, 18 огірків та 70 редисок.

Вчені визначили найкращі місця на Марсі, придатні для вирощування рослин

Залиште свій коментар

Вибір редакції