Учені нестандартно говорять про дослідження через погоню за сенсаціями

Збільшення хвальних епітетів останніми роками більше властиво для статей, написаних авторами, які працюють за межами Великобританії.

За останні 25 років вчені стали більш оптимістично і сенсаційно описувати власні відкриття. До такого висновку голландські дослідники дійшли, вивчивши статті в базі даних медичних та біологічних публікацій.

Психіатр Крістіан Вінкерс і його колеги провели пошук по 25 "позитивних" і 25 "негативних" словах у назвах і резюме англомовних статей, опублікованих з 1974 до 2014 року. Частка текстів з як мінімум одним "позитивним" словом зросла з 2 відсотків (у 1974-1980-х роках) до 17,5 у 2014-м. Для "негативних" слів це зростання становило лише 1,1 відсотка за той самий період. Частота нейтральних слів не змінилася.

Вінкерс вважає, що тренд відображає не науковий прогрес і зростання числа разючих відкриттів, а полювання за сенсаціями і перебільшення значимості отриманих результатів. Щоб опублікувати свої роботи в науковому журналі, дослідникам доводиться все більше доводити унікальність власного дослідження, його відміну від тисяч інших.

Все частіше в статтях вживається слово "novel" (новаторський, інноваційний).

Також Вінкерс з'ясував, що збільшення хвалебних епітетів в останні роки більше властиво статей, написаних авторами, які працюють за межами Великобританії, США і Канади, і опублікованими не в найпрестижніших журналах.

Нагадаємо, що вчені дізналися, що любителі "глибоких" цитат із соцмереж виявилися дурнями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: