Вчені отримали надчіткі світлини Юпітера

Для створення карт Юпітера потрібна робота декількох телескопів.

Астрономи Європейської Південної обсерваторії представили нові інфрачервоні знімки Юпітера.

Про це пише "Лента.ру".

Вчені намагаються створити карти планети з високою роздільною здатністю, що дозволить краще зрозуміти утворення атмосфери Юпітера. Для створення карт Юпітера потрібна робота декількох телескопів, у тому числі чилійських і гавайських, а також допомога астрономів-аматорів з усього світу.

Вчені відзначають, що атмосфера Землі ускладнює спостереження за Юпітером за допомогою наземних телескопів.

Цю проблему вдалося вирішити завдяки техніці "щасливих" знімків: вчені робили тисячі кадрів в режимі серійної зйомки, після чого обирали найбільш вдалі і склеювали їх у чіткі карти.

Найближчим часом Юпітер і його супутник почне досліджувати американська автоматична станція Juno (Jupiter Polar Orbiter). Прибуття апарату до Юпітера, як очікується, відбудеться 5 липня 2016 року.

Станція Juno буде обертатися навколо газового гіганта по еліптичній орбіті на відстані п'яти тисяч кілометрів від її атмосфери. Протягом земного року заплановано близько 30 обертів Juno навколо Юпітера з періодом 14 днів кожен.

Нагадаємо, що раніше два астронома-аматора, що живуть в різних частинах світу, зняли на відео зіткнення космічного об'єкта з Юпітером. Поки що невідомо, чи був це астероїд або комета.

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Вона часто піддається бомбардуванню з боку космічних об'єктів. Дослідники зафіксували не менше 5 ударів небесними об'єктами по Юпітеру з 1994 року.

ВідеоБританці випробують ракету для підкорення Юпітера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: