Вчені пояснили, як Чикатило обирав своїх жертв

Дата публікації
Перегляди
4491
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені пояснили, як Чикатило обирав своїх жертв

Поведінка маніяка схожа на "чортову драбину"

Математична модель показала, що шанси на вчинення вбивства будуть набагато вищими після недавно вчиненого злодіяння, ніж після тривалої перерви між ними.

Американські математики розробили модель роботи мозку, що пояснює, як серійний маніяк Андрій Чикатило обирав своїх жертв і чому вбивав їх через конкретні проміжки часу.

Михайло Симкін і Ввані Ройчоудхурі з університету штату Каліфорнія в Лос-Анджелесі (США) з'ясували, що поведінка відомого радянського серійного вбивці добре вкладається у відому математичну функцію під назвою "чортова драбина".

Графік цієї функції схожий на сходи з нерівними по своїй довжині ступенями, висота яких поступово зростає при русі від нуля до одиниці. Як пояснюють вчені, хроніка злочинної діяльності Чикатило нагадує цю драбину: кількість вбивств зростала за експоненціальним законом, а тимчасові проміжки між ними скорочувалися приблизно за тим же принципом.

Симкін і Ройчоудхурі припустили, що цей феномен пояснюється тим, що в мозку Чикатило була присутня група нервових клітин, що відповідала за бажання зробити чергове вбивство, і ці нейрони поступово нарощували свою активність і досягали деякої критичної межі. В цей момент бажання вчинити злочин ставало нестерпним, що спонукало Чикатило приступити до пошуку чергової жертви. Після скоєння вбивства частина клітин "вимикається" на деякий час, а потім все повторюється.

Керуючись цією ідеєю, математики розробили просту комп'ютерну модель, що описує наростання активності спільноти нервових клітин з часом. Вчені простежили за роботою моделі протягом 12 "віртуальних" років і порівняли графік активності нервових клітин з часом вчинення вбивств.

Виявилося, що результати роботи моделі були дуже близькі до часу здійснення реальних злочинів. Симкін і Ройчоудхурі вважають, що точність її роботи можна поліпшити, якщо додати додатковий фактор - "успішність вбивства". Як пояснюють автори, невдачі рідко зупиняють серійних вбивць, які часто намагаються знайти нову жертву на наступний день після проваленої спроби.

"Крім того, модель математиків продемонструвала цікаву особливість серійних маніяків - шанси на вчинення чергового злодіяння будуть набагато вищими після недавно вчиненого вбивства, ніж після тривалої перерви між злочинами. Схожа залежність простежується і в реальному світі", - йдеться в публікації.

Стаття опублікована в електронній бібліотеці Корнеллського університету.

Зазначимо, Чикатило вважається одним з найвідоміших радянських серійних вбивць. Своє перше вбивство він скоїв у 1978 році в місті Шахти, а останнє - в 1990 році. За цей час маніяк позбавив життя 53 людини, серед них безліч маленьких дітей і жінок.

Читайте також:

На Донеччині орудує сексуальний маніяк

У Прикарпатті горлоріз полює на молодих жінок

Маніяк-ґвалтівник, якого міліція не впізнала 8 років тому, вбив 16 жінок

Медик-маніяк нещадно вбивав пацієнтів, щоб відчути себе Богом

 Син маніяка Чикатила намагався зарізати харків"янина

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4491
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація