Учені припустили існування життя біля чорних дір

Для планети чорна діра може виступати в ролі холодного світила.

На планеті, що обертається навколо чорної діри, може існувати життя.

Вчені вважають, що джерелом енергії для далекої цивілізації послужить різниця температур між холодною чорною дірою і реліктовим випромінюванням.

Такого висновку дійшли чеські фізики. Для планети чорна діра в цьому випадку може виступати в ролі холодного світила. Сам гравітаційний об'єкт при цьому, на думку вчених, має бути досить старим і тому не мати в своїх околицях уламків зірок і інших небесних тіл, які б загрожували існуванню екзотичного життя на планеті.

Чехи підрахували, що землеподібна планета, що обертається навколо чорної діри, може отримувати близько 900 ват корисної потужності. Цього достатньо для підтримки життя, але мало для її зародження. Як зазначає Аві Леб із Гарвардського університету, раніше температура реліктового випромінювання була вищою, ніж зараз. Наприклад, за 15 мільйонів років після Великого вибуху вона дорівнювала 300 кельвінам (27 градусів Цельсія).

Цього достатньо для наявності на гіпотетичній планеті рідкої води та її забезпечення 130 гігаватами корисної потужності. Остання величина в мільйон разів менша потужності, якою Сонце забезпечує Землю. Цього достатньо для підтримки існування складного життя на планеті, хоча малоймовірно, що воно встигло б розвинутися за такий короткий проміжок часу.

Нагадаємо, що раніше астрономи знайшли найгарячішу масивну подвійну зірку. Астрономи зазначають, що екстремальна подвійна система VFTS 352, можливо, наближається до драматичного кінця свого існування, коли її компоненти або зіллються в одну гігантську зірку, або утворять подвійну чорну діру. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: