Порошенко створив службу з деокупації Криму

Відомство має брати участь у розробці стратегічних програм з повернення тимчасово окупованої території.

У представництві президента України в Автономній Республіці Крим з'явиться новий структурний підрозділ - служба з питань деокупації та реінтеграції півострова.

Указ про це підписав глава української держави Петро Порошенко.

Указом затверджено оновлену структуру.

Порошенко доручив представництву сприяти дотриманню конституційних прав і свобод громадян, які проживають на тимчасово окупованому півострові або переселилися на материкову частину України.

Відомство має брати активнішу участь у розробці стратегічних програм з повернення тимчасово окупованої території під загальну юрисдикцію України.

Представництво президента в Криму нині тимчасово буде розташовуватися в Херсоні.

Нагадаємо, що українська влада має намір найближчим часом запустити нову дипломатичну ініціативу щодо повернення анексованого Росією Криму.

"Ми не згодні з тим, що втратили Крим. В цьому році ми маємо намір активізувати процес повернення півострова", — сказала міністр фінансів Україні Наталія Яресько.

Яресько зазначила, що Київ планує створити дипломатичний форум, до якого б увійшли Україна, Росія, Євросоюз і США.

"Ми розраховуємо організувати щось більше, ніж женевський формат, для початку діалогу про повернення Криму", — сказала міністр.

Деякі правові експерти вважають, що Україна може успішно використовувати анексію Криму в якості важеля тиску проти Росії, якщо Москва здійснить свою погрозу подати на Київ в суд за несплату $ 3 млрд "боргу Януковича".

Яресько відмовилася коментувати це припущення.

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: