Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені виявили необхідні для зародження життя елементи на Церері

Вчені виявили необхідні для зародження життя елементи на Церері

Виявлені сполуки збереглися на карликовій планеті з моменту її зародження.

Італійські та американські планетологи виявили на Церері необхідні для зародження і підтримки життя аліфатичні ( в їх молекулах відсутні цикли і всі атоми вуглецю з'єднані між собою прямі або розгалужені ланцюги - ред ) органічні сполуки.

Про це пише Science.

Велика частина "інгредієнтів життя" зосереджена в районі кратера Ернутет (його діаметр дорівнює 50 кілометрів) на площі близько тисячі квадратних кілометрів.

Виявлені сполуки збереглися на карликовій планеті з моменту її появи, а не були привнесені ззовні, адже органіка не витримала б високих температур, що виникають при зіткненні небесних тел.

Станція Dawn була запущена 27 вересня 2007 року за допомогою ракети-носія Delta 2 з космодрому на мисі Канаверал у США, а на орбіті близько Церери виявилася 6 березня 2015 року. Вартість проекту з вивчення астероїда Вести і карликової планети Церери складає близько 500 мільйонів доларів.

Церера була відкрита в 1801 році італійцем Джузеппе Піацці і названа на честь давньоримської богині родючості. Діаметр космічного об'єкта становить 950 кілометрів, що робить його найбільшим небесним тілом в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.

Раніше станція Dawn отримала нові знімки загадкової гори у формі піраміди Ахуна Монс на Церері.

Фотографії зроблені в грудні 2015 року з відстані 385 кілометрів від поверхні карликової планети — в 120 разів більш близького, ніж у момент першого спостереження височини, яке відбулося в лютому 2015 року на видаленні 46 тисяч кілометрів від Церери.

Фотогалерея На Церері розгледіли загадкову піраміду (2 фото)

Відео Вчені знайшли сліди криги на планеті Церера

Залиште свій коментар

Вибір редакції