Учені вважають, що на Церері можуть існувати озера

Фахівці проаналізували дані, які були зібрані у видимому і інфрачервоному діапазонах спектрографом автоматичної станції Dawn.

У надрах планети Церера команда місії Dawn допустила існування невеликих озер з рідкої солоної води.

Про це пише "Лента.ру".

Вчені проаналізували дані, які були зібрані у видимому і інфрачервоному діапазонах спектрографом автоматичної станції Dawn. Вони вказують на наявність на поверхні небесного тіла карбонатів натрію, змішаних з силікатами.

Вчені вважають, що на поверхню карликової планети вони потрапили з її надр після зіткнення з астероїдом.

Вони виявили на Церері понад 130 світлих (порівняно з оточенням - ред) плям, найяскравіша з яких розташована в кратері Оккатор. Таким чином можна говорити про своєрідні озера на Церері. 

Станція Dawn була запущена 27 вересня 2007 року за допомогою ракети-носія Delta 2 з космодрому на мисі Канаверал у США, а орбіти Церери вона досягнула 6 березня 2015 року. Вартість проекту з вивчення астероїда Вести і карликової планети Церери складає близько 500 мільйонів доларів.

Цереру відкрили в 1801 році італійцем Джузеппе Піацці і назвали на честь давньоримської богині родючості. Діаметр космічного об'єкта становить 950 кілометрів, що робить його найбільшим небесним тілом в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.

Астрономи отримали нові фото Церери

Нагадаємо, що раніше станція Dawn отримала нові знімки загадкової гори у формі піраміди Ахуна Монс на Церері.

Фотографії зроблені в грудні 2015 року з відстані 385 кілометрів від поверхні карликової планети — в 120 разів більш близького, ніж у момент першого спостереження височини, яке відбулося в лютому 2015 року на видаленні 46 тисяч кілометрів від Церери.

ВідеоВелика надія людства на ім'я Церера стає ближчою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: