Вейпінг не панацея. Вчені довели шкідливість електронних сигарет

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вейпінг не панацея. Вчені довели шкідливість електронних сигарет

pixabay.com

Найбільшу загрозу становить конденсант.

Нові дослідження показали, що вейпінг може спричинити пошкодження легеневих клітин, тому до електронних сигарет треба ставитися з обережністю.

У дослідженні, опублікованому в журналі Thorax, виявлено, що вейпінг може спричинити запалення і погіршити активність альвеолярних макрофагів, клітин, які захищають легені від потенційно шкідливих частинок пилу, бактерій та алергенів, пише Daily Mirrow.

Професор Бірмінгемського університету Девід Тіккетт зазначив, що електронні сигарети безпечніші з точки зору ризику раку, але якщо вейпити протягом 20 або 30 років, це може призвести до хронічного обструктивного захворювання легенів (ХОЗЛ).

"Я не вірю, що електронна сигарета є шкідливішою за звичайні цигарки. Але ми повинні ставитись скептичніше до заяв, ніби вони безпечні настільки, як нас примушують у це вірити", - додав він.

При цьому під час досліджень вчені багато уваги зосередили на хімічному складі рідини електронної сигарети. Вони розробили процедуру імітації вейпінгу в лабораторії, перевіряючи ефект конденсату рідини електронної сигарети на альвеолярні макрофаги, взяті із зразків легеневої тканини восьми некурців.

Встановлено, що саме конденсат є більш шкідливим для клітин, ніж звичайна електронна сигаретна рідина, а ефекти погіршуються, коли його "доза" збільшується.

"Це вказує на те, що довготривале використання електронних сигарет може мати негативні наслідки, як це широко визнано провідними органами охорони здоров'я у Великобританії. Тим не менше, оскільки електронні сигарети використовуються практично виключно діючими або колишніми курцями, ключовим питанням є те, як цей несприятливий ефект порівнюється з рівнем впливу сигаретного диму", - зауважив Тіккет.

В Україні більше двох років не можуть заборонити продаж вейпів підліткам

В Україні більше двох років не можуть заборонити продаж вейпів підліткам

Він додав, що сувора правда полягає в тому, що куріння вбиває, а курці, які повністю переходять на електронні сигарети, можуть істотно зменшити ймовірність передчасної смерті та інвалідності.

Нагадаємо, вчені поперджають, що підлітки-вейпери мають значну схильність стати звичайними курцями протягом року після того, як спробували електронні цигарки.

Наступна публікація