Вейпінг не панацея. Вчені довели шкідливість електронних сигарет

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вейпінг не панацея. Вчені довели шкідливість електронних сигарет

Фото: pixabay.com

Найбільшу загрозу становить конденсант.

Нові дослідження показали, що вейпінг може спричинити пошкодження легеневих клітин, тому до електронних сигарет треба ставитися з обережністю.

У дослідженні, опублікованому в журналі Thorax, виявлено, що вейпінг може спричинити запалення і погіршити активність альвеолярних макрофагів, клітин, які захищають легені від потенційно шкідливих частинок пилу, бактерій та алергенів, пише Daily Mirrow.

Професор Бірмінгемського університету Девід Тіккетт зазначив, що електронні сигарети безпечніші з точки зору ризику раку, але якщо вейпити протягом 20 або 30 років, це може призвести до хронічного обструктивного захворювання легенів (ХОЗЛ).

"Я не вірю, що електронна сигарета є шкідливішою за звичайні цигарки. Але ми повинні ставитись скептичніше до заяв, ніби вони безпечні настільки, як нас примушують у це вірити", - додав він.

При цьому під час досліджень вчені багато уваги зосередили на хімічному складі рідини електронної сигарети. Вони розробили процедуру імітації вейпінгу в лабораторії, перевіряючи ефект конденсату рідини електронної сигарети на альвеолярні макрофаги, взяті із зразків легеневої тканини восьми некурців.

Встановлено, що саме конденсат є більш шкідливим для клітин, ніж звичайна електронна сигаретна рідина, а ефекти погіршуються, коли його "доза" збільшується.

"Це вказує на те, що довготривале використання електронних сигарет може мати негативні наслідки, як це широко визнано провідними органами охорони здоров'я у Великобританії. Тим не менше, оскільки електронні сигарети використовуються практично виключно діючими або колишніми курцями, ключовим питанням є те, як цей несприятливий ефект порівнюється з рівнем впливу сигаретного диму", - зауважив Тіккет.

В Україні більше двох років не можуть заборонити продаж вейпів підліткам

В Україні більше двох років не можуть заборонити продаж вейпів підліткам

Він додав, що сувора правда полягає в тому, що куріння вбиває, а курці, які повністю переходять на електронні сигарети, можуть істотно зменшити ймовірність передчасної смерті та інвалідності.

Нагадаємо, вчені поперджають, що підлітки-вейпери мають значну схильність стати звичайними курцями протягом року після того, як спробували електронні цигарки.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація