Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вперше в Україні у Львівському університеті студенти вивчатимуть штучний інтелект

На дисципліні близько сотні студентів вчитимуть комп'ютер думати за принципом людського мозку: мислити, розпізнавати та самонавчатись.

У національному університеті Львівська політехніка за ініціативи Львівського ІТ-кластеру, запровадять нову інноваційну навчальну програму з вивчення Системи штучного інтелекту. Вже з вересня 2017 року, студенти зможуть обрати цю навчальну бакалаврську спеціалізацію в рамках спеціальності Комп'ютерні науки.

В Україні студенти вперше зможуть отримати цінний досвід та долучитися до програми лише за результами ЗНО.

За словами співзасновника програми, викладача Львівської Політехніки та керівника освітнього напряму ІТ-Кластеру Зеновія Вереса, зараз є ідеальні умови, щоб створити таку програму в Україні.

"Є великий попит на знавців штучного інтелекту, це буде найбільш затребуваний напрямок протягом найближчих років. За 4 роки навчання Львівська політехніка випустить перших випускників цієї програми, які відразу почнуть працювати в галузі. Таким чином ми наблизимо Україну до світових лідерів", – розповів він.

Зазначимо, що штучний інтелект – це розділ комп'ютерної науки, де комп'ютер навчають думати за принципом людського мозку, тобто мислити, розпізнавати та самонавчатись. До найвідоміших розробок в сфері штучного інтелекту належать автомобілі з автопілотом (Tesla), системи перекладу мови в реальному часі (Google Translate), розпізнавання облич та мови (Skype Translate) тощо.

Наразі сфера штучного інтелекту вважається найперспективнішою і ще до кінця не вивченою на сьогодні. Найбільші індустріальні гіганти інтенсивно працюють над розробленням штучного інтелекту, залучаючи провідних науковців.

Наголошується, що навчальний план для програми Штучний інтелект розробляла робоча група з 40 осіб, в яку увійшли експерти львівських ІТ-компаній та викладачі Львівської політехніки. Такий симбіоз практиків та теоретиків дасть студентам найкращий результат, вважають учасники групи.

Нагадаємо, за словами американського інженера та винахідника Ілона Маска уряд має ретельно контролювати штучний інтелект та задуматись про сенс людського життя у світі, де всю роботу за людей виконуватимуть роботи. Засновник Tesla і SpaceX також висловив думку, що невдовзі може відбутися злиття біологічного мозку з цифровим. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції