Жінки перевершили чоловіків у розумових здібностях – психологи

Жінки перевершили чоловіків у розумових здібностях – психологи

Жінки стали розімнішими за чоловіків - вчені / Фото: La Repubblica

Жінки почали частіше показувати вищий рівень IQ в тестах, на відміну від чоловіків.

Останні дослідження, проведені авторитетними психологами, що за рівнем IQ жінки почали стрімко обходити чоловіків, пише видання La Repubblica.

"Жінки - розумніші за чоловіків. Можливо, так було завжди, від Адама і Єви і далі, але в минулому їм не вдавалося повністю реалізувати свій потенціал", - зазначає видання.

Газета також припускає, що можливо, вони стали такими останнім часом, через стрес, пов'язаний з необхідністю поєднувати роботу і сім'ю, кар'єру і будинок.

"Як би там не було, вперше жінки показують кращі результати в тестах IQ", - пише La Repubblica.

Водночас, як стверджує авторитетний психолог Джеймс Флінн , вплив сучасного життя на мозок жінок тільки починає позначатися.

Зазначимо, ще в 80-ті роки професор Флінн встановив, що щонайменше в західних країнах результати тесту IQ в середньому ростуть на три пункти кожні 10 років.

Таким чином, кожна сучасна людина має перевершувати своїх дідів і прадідів за рівнем розумового розвитку на 30 пунктів .

"Складність сучасного світу підштовхує наш мозок адаптуватися і змушує рости наш IQ", - упевнений професор.

Але сучасне життя, за його словами, більшою мірою вплинула на жінок, ніж на чоловіків. У таких країнах, як Нова Зеландія, Естонія та Аргентина, в яких професор почав своє дослідження, жінки обігнали чоловіків в плані IQ.

За словами, Флінна, це важливий момент, оскільки в широкому масштабі подібне відбувається вперше.

"Протягом століть жіноча стать знаходилася у невигідному становищі, піддаючись пригніченню. Але тепер, коли жінки стали незалежними, краще видно, чого вони варті ", - констатує вчений.

Повʼязані теми:

Наступна публікація