Amnesty International закликає президента ратифікувати Римський статут

Твіттер-шторм стартує 20 січня.

Amnesty International в Україні закликає президента України Петра Порошенка "проявити політичну волю та вжити всіх необхідних заходів для якомога швидшої ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду".

Про це йдеться у відкритому листі організації до президента України, - пишуть "Крим.Реалії".

"Звертаємо вашу увагу, що тільки ратифікувавши Римський статут, Україна зможе отримати всі переваги від участі в МКС: брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення щодо управління цією установою.

Також, якщо Україна не встигне стати учасницею МКС до 1 січня 2017 року, то вона не зможе взяти участь в голосуванні за поширення компетенції цього суду на злочини агресії", – йдеться у листі організації.

Відтермінування ратифікації статуту означає, що Україна не виконує взяті на себе міжнародні зобов'язання.

Також організація закликає громадян писати повідомлення президенту та голові Верховної Ради у Twitter та Facebook з вимогою ратифікувати статут. Твіттер-шторм стартує 20 січня.

Нагадаємо, що Amnesty International в Україні вже не вперше закликає Верховну Раду ратифікувати Римський статут.

У 2000 році Україна підписала Римський статут – міжнародний договір про Міжнародний кримінальний суд (Гаазький суд - ред), проте досі не ратифікувала його.

У 16-ту річницю підписання Римського статуту спитайте у Президента Петро Порошенко та Голови Верховної Ради Volodymyr...

Posted by Amnesty International Ukraine on Monday, January 18, 2016

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: