Аваков запропонував Саакашвілі і Ко узаконити прорив держкордону

Правоохоронні органи проводять розслідування. 

Міхеілу Саакашвілі та його соратникам, які незаконно перетнули напередодні, 10 вересня, державний кордон із Польщею потрібно прибути до пункту пропуску "Шегені" і пройти процедуру оформлення.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він також запропонував варіант узаконення перетину кордону прибуттям до одного із підрозділів Міграційної служби.

Наразі за фактом організації прориву кордону Національна поліція порушила кримінальну справу за ст. 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". "Розпочато розслідування і формальна процедура збору фактів і доказів. Це "важка" стаття. Упевнений прокуратура нас підтримає. Як і суди. Кожний персонаж, який брав участь у прориві кордоні і нападі на прикордонників і поліцейських буде фізично встановлений і піддасться покаранню з боку Закону", - заявив міністр.

Аваков зазначив, що усім учасникам порушення процедури перетину кордону України, серед яких є і народні депутати, належить з'явитися в поліцію для надання свідчень. Прикордонна служба, поліція і Міграційна служба проводять необхідні законні процесуальні дії.

Загалом, за данним міністра внутрішніх справ, незаконно перетнули кордон 40 осіб, серед яких були іноземці. 

Водночас Арсен Аваков провів паралель між захоплення проросійськими бойовиками пункту пропуску "Ізварине" 2014 року: "Мені боляче за цю аналогію, вибачте, але дежавю було занадто явним. Тільки прапори не російські".

Нагадаємо, в неділю, 10 вересня, екс-глава Одеської ОДА та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області.

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії. На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях "старих корупціонерів".

Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня.  

ВідеоПісля прориву на пункті пропуску "Шегині" Саакашвілі із Садовим повечеряли в центрі Львова

Залиште свій коментар