Саакашвілі втратив українське громадянство

Дата публікації
Перегляди
47к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Саакашвілі втратив українське громадянство

Фото: УНІАН

Колишній очільник Одещини вказав недостовірні дані в анкеті.

Колишній президент Грузії та екс-очільник Одещини Міхеіл Саакашвілі втратив українське громадянство. Інформацію, яку раніше розповсюдили у Мережі, ТСН підтвердили поінформовані джерела.

Як пояснили ТСН, Саакашвілі втрачає громадянство на основі п.2 ст.19 Закону "Про громадянство", а саме – на підставі неправдивих даних, вказаних в анкеті. У документах, які заповнював колишній голова Одеської ОДА було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами, проте відомо, що на території Грузії Саакашвілі було заочно заарештовано. 

З приводу громадянства Саакашвілі запит до ГПУ надіслав нардеп Андрій Лозовой, прокуратура звернулась до міграційної служби. За запитом Комісія з питань громадянства ухвалила відповідне рішення.

На сайті Державної міграційної служби повідомили про те, що президентом України видано указ про втрату громадянства України.

"Матеріали стосовно Міхеіла Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії. За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства", - йдеться у повідомленні.

Фото: Прес-служба Державної міграційної служби України

Зазначимо, що українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посту очільника Одещини Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок та просуванні на керівні посади у райадміністраціях "старих корупціонерів". Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

Новину було оновлено у зв'язку з тим, що інформацію про втрату Саакашвілі громадянства ТСН повідомили поінформовані джерела, а у міграційній службі не підтвердили та не спростували цю інформацію.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Призначення Саакашвілі
Дата публікації
Перегляди
47к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація