Чубаров попередив про можливість видачі РФ безпідставно звинувачених громадян

Депутат вважає, що між СБУ, суддями та прокурорами може бути змова.

У в'язницях України утримуються низка людей, яких можуть видати РФ, де їх незаконно переслідують.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат та глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Росія засипала нас запитами щодо видачі її громадян, які намагаються знайти притулок тут, в Україні. Росія звинувачує своїх громадян в злочинах, які вони ніколи не скоювали", – наводить "Українська правда" цитату парламентаря.

Чубаров додав, що особисто опікується справами двох людей, видачі яких добивається Росія.

"Це Мейрієв Руслан, який, до речі, жив в Криму і який після окупації виїхав з сім'єю до материкової України. І він зараз позбавлений волі та чекає на видачу. А також Ісаков Шахбан, який має сім дітей і він теж на території України", – сказав депутат.

Він припустив, що можлива змова між співробітниками СБУ, прокурорами та суддями.

"Таке враження, що ми поспішаємо видати людей Росії, щоб вона їх покарала безвинно… Не можна видавати країні, що воює,  країні-агресору тих людей, які у нас шукають притулку", – пояснив він, додавши, що вказані люди проходять за тими ж статтями, що і він сам та лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Чубаров  закликав Мін'юст подумати про здійснення громадського контролю над такими речами, "щоб ми не видавали людей на смерть" і додав, що профільні комітети Ради уникають розгляду цієї теми.

Як повідомлялося раніше, Росія п'ять разів відмовилася видати позбавленого звання президента України Віктора Януковича. Україна зверталася до Росії про видачу Януковича в рамках п'яти окремих кримінальних справ і кожен раз Москва відмовляла, мотивуючи політичним характером справ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: