Рада ухвалила закон про вищу освіту та надала вузам більше автономії

Спроби ухвалити даний закон тривали 5 років. 

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила Закон "Про вищу освіту". За це рішення проголосували 276 народних депутатів із 337, зареєстрованих у сесійній залі.

Перед голосуванням народний депутат від "Батьківщини", голова Комітету ВР з питань науки та освіти Лілія Гриневич нагадала, що спроби ухвалити цей документ тривали 5 років. А до його тексту надійшло близько тисячі пропозицій від громадськості.

За словами Гриневич, законопроект допоможе Україні у входженні до Європейського освітнього простору, передає УНІАН.

Як повідомляється, інтеграція вищої освіти України до Європейського простору вищої освіти має здійснюватися шляхом реалізації положень та принципів Болонського процесу.

Основними новинками нового закону про освіту є кілька моментів: встановлення рівнів та ступенів освіти (молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук), ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії. 


Крім того, законом запроваджується Національне агентство з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлюється новий порядок набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започатковуються дослідницькі університети, закріплюється на законодавчому рівні система зовнішнього незалежного оцінювання та розширюється реальна автономія вищих навчальних закладів.

"В основі проекту закону "Про вищу освіту" - ідея університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансовій сферах. Планується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно обирати ректора, тоді як міністерство лише фіксуватиме факт вибору", - повідомив Сергій Квіт, передає Оsvita.ua. 

Тепер закон має підписати президент України Петро Порошенко. 

Як повідомлялося раніше, міністр освіти переконаний, що кількість університетів треба скоротити вп'ятеро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: