До України повернувся віцеспікер часів Януковича - Горбатюк

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ігор Калетник приїхав одразу після закриття кримінальної справи проти нього.

Ексвіцеспікер та колишній очільник митниці, фігурант справи про закони 16 січня, Ігор Калетник повернувся до України.

Про це розповів в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" звільнений начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

"Уже в Україні. Сфотографувався біля Верховної Ради", - розповів він.

За словами Горбатюка, це стало можливим після того, як колишній заступник генпрокурора Сергій Кізь закрив справу проти Калетника.

"Вона була закрита Кізем. Її не декриміналізовано. А закрито справу формально через рішення суду, за яким потрібно було ухвалити рішення у місячний термін порядком ст.283 КПК України, яка регулює завершення досудового розслідування. Завершення досудового розслідування здійснюється в кількох формах. Або в суд спрямувати справу, або закрити. Але у цьому разі людина в розшуку. Як передавати? Суд не має права згідно з Кодексом виносити взагалі таке рішення, не кажучи про місячний термін, і наполягати на ухвалення рішення у такий спосіб", - наголосив він.

Також Горбатюк зазначив, що його управління зверталось до суду за роз’ясненням щодо того, як можна в такому разі закрити або забезпечити явку Калетника, а також оскаржувало рішення в апеляції та у Верховному Суді.

"Ми його за жодних обставин не могли виконати, бо КПК не передбачав ані спосіб, ані таку підставу. Фактично суд таким чином непрямо і свавільно підштовхує до закриття. Бо спрямувати до суду без підозрюваного не можна. А ось закрити без підозрюваного можна. Якщо ви кажете в місячний термін питання вирішити, то фактично непрямо вказуєте. Але ми не можемо ухвалити незаконне рішення, якщо зібрано докази для повідомлення про підозру і завершення слідства. Кізь закрив. Він тільки став заступником генерального прокурора, одразу зацікавився цієї справою, і саме нею поміж усіх інших. А в справі не тільки Калетник, там же ще 13 осіб. Як мінімум ще 8 – у розшуку. Тобто якщо ти справді хочеш розібратися зі справою, то певно з усіма треба розбиратися, а він цікавився тільки Калетником, і на нарадах, і в таких "рішеннях", - додав ексначальник управління спецрозслідувань ГПУ.

На думку Горбатюка, постанову про закриття треба скасувати, оскільки "вона незаконна".

"На початку жовтня передали постанову за підписом Рябошапки про скасування постанови про закриття. Але вона була без дати. Дата ставиться його помічником, який за процедурою повинен внести цю постанову до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Віддали цьому помічнику – і все, зникла. Тобто відтоді вона до нас не повернулась і рішення не скасоване. Я був у начальника департаменту забезпечення діяльності генпрокурора Ольги Кравченко. Каже: ви знаєте, ми побачили неточності в тому, що ви підготували, зараз зробимо правильно і одразу вам віддамо. Звільнявся – не було ще", - резюмував він.

Нагадаємо, Калетника підозрюють у незаконному збагаченні, а також інкримінують зловживання службовим становищем під час ухвалення "диктаторських законів" 16 січня. Ініціаторами цих законів є Віктор Янукович, а разом із Калетником у справі проходять Володимир Олійник, Олександр Єфремов і Сергій Гордієнко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції