Дубінський пояснив вразливість держзакупівель через "Прозоро"

Дата публікації
Перегляди
4857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дубінський пояснив вразливість держзакупівель через "Прозоро"

Фото: УНІАН

Нардеп нарікає, що в торгах беруть участь не виробники, а постачальники.

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський до свідчення на поліграфі щодо корупційного скандалу у Верховній Раді щодо блокування законопроєкту, пов'язаного з "майданчиками Яценка", розповів про вразливість системи "Прозоро", через які здійснюються державні закупівлі.

"У чому сенс "Прозоро" як майданчика? Багато років його створювали, він вважається в нас типу інструментом прозорості. Як це працює? Це, по суті, торгова система між державою та постачальником. Але жоден постачальник не буде працювати з державою напряму - через перевірки Антимонопольного комітету, судові позови, блокування з допомогою третьої сторони або тендерні скарги", - сказав нардеп.

Дубінський також розповів про випадок закупівлі медичного обладнання для районної лікарні.

"У Київській області нещодавно була конкретна історія - лінійні прискорювачі для променевої терапії, медичний прилад для боротьби з онкологією, коштує 35-36 мільйонів під час закупівлі приватною клінікою напряму. А при "Прозоро" ціна підвищується до 70 мільйонів. Тобто на 100%. Бо фірма "Варіант" постачає напряму приватній клініці за 36 мільйонів. Але коли замовником є районна лікарня, вона, за законом, іде через "Прозоро", повинна провести тендер, виконати умови. І "Варіант" каже - у вашу державну історію з бюджетними коштами, і Антимонопольним комітетом, правоохоронними органами, скаргами - я не полізу. Нехай у мене техніку купить дистриб'ютор чи якась приватна компанія, а потім уже продасть районній лікарні. Таким чином виходить, що відсікаються закупівлі від виробника - лише через "прокладку", постачальника, посередника", - розповів нардеп.

Дубінський називає таке явище монопольною змовою.

"Це змова. Ніхто більше не може взяти участь - один дистриб'ютор. Умови тендера прописані конкретно, під них підходить лише одна модель прискорювача", - пояснив народний депутат.

Він додав, що в ситуації із "Прозоро" потрібно розібрати, підготувати відповідний законопроєкт для унеможливлення корупційних схем. Один із можливих варіантів – зробити можливість закупівлі медичного обладнання райлікарнею напряму у виробника.

Тим часом уряд вирішив, що продаж державного майна та майна держпідприємств буде обов'язковим через Prozorro.Продажі.

Корупційний скандал: депутати від "Слуги народу" Арахамія та Дубінський проходять поліграф

Корупційний скандал: депутати від "Слуги народу" Арахамія та Дубінський проходять поліграф

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація