Генасамблея ООН закликала Росію вивести війська з України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документ підтримали 63 голосами.

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій закликала Російську Федерацію вивести свої війська з Криму, а також зупинити тимчасову окупацію територію України.

За відповідний документ "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів" віддали 63 голоси, проти - 19, утрималися - 66. Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН.

Проти цієї резолюції голосували такі країни: Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Іран, Киргизстан, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Сербія, Судан, Сирія, Венесуела, Зімбабве.

Співавторами резолюції стали 42 країни - Україна, країни ЄС, США, Канада, Туреччина та інші.

У документі також вимагається повернути Україні зняте з кораблів військове обладнання, повернути додому усіх українських полонених, повідомляє кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук.

"Численні військові навчання, що проводяться російськими збройними силами в Криму і навколо півострову, відображають агресивну політику Росії щодо України і нейтральних країн Чорного моря", - сказав постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Брехня на брехні, неправда на неправді. Для довідки – проблеми мілітаризації Криму не існує", - запевнив заступник постійного представника Росії в ООН Дмитро Полянський.

Резолюція підкреслює, що посилена російська присутність в регіоні шкодить життю в прибережних районах України, не кажучи вже про погіршення міжнародної навігації.

Документ, зокрема, рекомендує міжнародним організаціям та установам, іноземним державам утримуватися від поїздок до Криму, вчасне нагадування тій же компаній Apple, яка продовжує (після масового обурення українців і європейців та бурхливого скандалу у власній американській пресі) визначатися, як же вона позначатиме Крим на мапах у своїх приладах.

Основні положення резолюції:

  • Вимога до Російської Федерації як держави-окупанта вивести свої війська з Кримського півострова та припинити тимчасову окупацію території України.
  • Заклик до РФ повернути військове обладнання та озброєння, вилучене із трьох кораблів ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу".
  • Позитивна оцінка звільнення РФ 24 членів екіпажів трьох українських кораблів та наголос на необхідності продовження переговорів з метою повернення на Батьківщину усіх незаконно затриманих громадян України.
  • Засудження проведення РФ військових навчань у Криму та використання захоплених нею військових підприємств.
  • Наголос на неправомірному використанні ядерної інфраструктури на українському півострові.
  • Фіксація факту про те, що посилення російської військової присутності та перешкоджання міжнародній навігації у регіоні Чорного та Азовського морів негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в прибережних районах України, зокрема на Донбасі.
  • Рекомендація іноземним державам, міжнародним організаціям та установам утримуватися від візитів до тимчасово окупованих АР Крим та м.Севастополь без погодження з Україною.

"У контексті виконання указу президента України від 8 листопада "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави" зазначена резолюція є частиною зусиль України у відповідь на спроби Російської Федерації легітимізувати анексію Кримського півострова", - зазначив перший секретар (прессекретар) Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

У Парижі обговорюють мир на Донбасі, а в Нью-Йорку – безпеку в Криму. Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка...

Опубліковано Oleg Nikolenko Понеділок, 9 грудня 2019 р.

Підхід до ЗМІ Постійного представника України при ООН Володимира Єльченка за підсумками схвалення резолюції Генасамблеї ООН про проблему мілітаризації Кримського півострова

Опубліковано Постійне представництво України при ООН Понеділок, 9 грудня 2019 р.
резолюція ООН

Відео Вивести війська та повернути полонених: у США ухвалили резолюцію про мілітаризацію Криму

Її співавторами виступають 39 держав. Вони закликають Москву вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію української території. Торік схожу резолюцію в ООН підтримали вперше: "за" визнання проблем мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь проголосували 66 країн, "проти" - 19.  

Вивести війська та повернути полонених: у США ухвалили резолюцію про мілітаризацію Криму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції