Генпрокуратура відправить посланця до ЄС із доказами провин оточення Януковича

Діючі санкції будуть подовжені, переконані в ГПУ.

П'ятеро високопосадовців часів режиму Януковича домоглися у Європейському суді часткового скасування економічних санкцій проти себе. Це Микола Азаров з сином, колишній віце-прем'єр Сергій Арбузов, екс-міністр енергетики Едуард Ставицький і екс-депутат Сергій Клюєв, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Виграш у суді стосується лише санкцій періоду з 2014 по 2015 роки. Свіжі санкції ЄС, які діють до березня 2016 року, ніхто не скасовував, наголошують у Генеральній прокуратурі України.

Суд ухвалив таке рішення, бо не мав достатньо доказів від України. З наявних матеріалів справи фігурував лише лист від ГПУ про початок розслідування злочинів. Цього, кажуть у суді, недостатньо.

ВідеоП'ятеро високопосадовців часів Януковича позбулися частини санкцій

"Генеральна прокуратура України надала інформацію про те, що проти цих громадян відкриті кримінальні справи. Але там не було інформації про конкретні звинувачення, тому цього було недостатньо для суду, і тому ці заходи були скасовані", - пояснив прес-секретар суду ЄС Балаш Лєхоцкі.

Відповідаючи на це, начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк пояснив, що суд розглядав матеріали початку 2014 року, коли в слідчих за буремними подіями в Україні не стало часу докладно опрацювати відповідні документи.

Тепер у ГПУ обіцяють таких помилок не повторювати. І до мотивації продовження діючих на цей момент санкцій підготуватися ретельно. Доказів, запевняють, не бракує.

Вже незабаром з України відрядить до Брюселя заступника генпрокурора Віталія Каська, який надаватиме необхідні пояснення, чому Європа і далі має тримати замороженими активи екс-чиновників.

Наразі під санкціями ЄС знаходяться 17 осіб. Рахунки у Європі виявили лише у вісьмох з них.

21 січня 2015 року Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича і його соратників. Тоді Разом з Януковичем у розшук по лінії Інтерполу оголосили екс-прем'єра Миколу Азарова, сина Януковича Олександра, екс-главу МОЗу Раїсу Богатирьову, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-керівника Укртелекому Георгія Дзекона.

21 липня в українському бюро Інтерполу заявили, що доступ до інформації про розшук екс-президента України Віктора Януковича тимчасово призупинений.

18 листопада начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що Інтерпол не оголошує у розшук Януковича та його наближених осіб, причетних до розстрілів на Євромайдані, називаючи таке переслідування "політично вмотивованим".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: