Геращенко анонсувала зустріч політичних радників лідерів "нормандського формату"

Вона не виключає, що "гра Кремля полягає в тому, що Німеччина заходить у вибори".

Перший заступник спікера Верховної Ради, представник України в Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з питань врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко анонсувала зустріч у "нормандському форматі" (Україна, Франція, Німеччина, Росія) на рівні політичних радників у серпні для обговорення підготовки переговорів лідерів держав.

"Зараз мова йде про зустрічі особисто в серпні політичних радників президентів", - сказала вона в інтерв'ю "5 каналу".

Ключовими аспектами на переговорах стануть виконання досягнутих домовленостей лідерів "нормандської четвірки" в рамках нещодавньої телефонної розмови, зокрема стабілізація ситуації з безпекою, але також і обговорення можливості проведення зустрічі на рівні глав держав.

"Я не виключаю, що гра Кремля полягає в тому, що Німеччина заходить у вибори, які у них у вересні, і можливо РФ намагається блокувати ці особисті зустрічі. ... Мені здається, що Росія намагалася поставити на паузу "нормандський формат", враховуючи вибори у Франції, з огляду на вибори в Німеччині, бо там потрібно відповідати на дуже неприємні питання, щодо ситуації з безпекою, щодо причетності російської армії і зброї до цього конфлікту", - припустила вона.

Геращенко також підкреслила, що зустріч лідерів в "нормандському форматі" "рано чи пізно вона повинна бути, краще раніше". За її словами, також вкрай важливо, щоб на зустрічі були досягнуті конкретні результати.

Відео"Малоросії" не бути: лідери "нормандської четвірки" провели чергові телефонні перемовини

Як повідомлялося раніше, 24 липня відбулася телефонна розмова щодо Донбасу між президентом України Петром Порошенком, лідером Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом РФ Володимиром Путіним. На Банковій розповіли, що тривало спілкування близько двох годин. Макрон і Меркель наголосили на неприпустимості будь-яких заяв, що підривають територіальну цілісність України, зокрема щодо створення так званої "Малоросії". Також сторони обговорили режим припинення вогню і процес звільнення заручників.

Залиште свій коментар