Голандці на референдумі поки що мляво вирішують євроінтеграційну долю України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Нідерландах стартував референдум щодо угоди про асоціацію України з ЄС.

У Нідерландах відкрилися дільниці, аби виборці могли висловити свою думку щодо угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Формально угода вже ратифікована місцевим парламентом і голосування матиме суто консультативний характер, і глава уряду також висловлювався за позитивний фінал голосування. Тож головне питання – як політики відреагують, якщо суспільство таки скаже рішуче "ні".

Дільниці в Нідерландах відкрилися о 7:30. Кореспондент ТСН Наталія Фібріг перебуває на одній із таких дільниць. Говорить, що голосувати прийшли тут поки що з десяток людей, активного волевиявлення не спостерігається. Працівники дільниці кажуть, що така неактивність дуже нетипова для нідерландських виборів, коли люди перед роботою заходять віддати свій голос. До того ж, у будівлі розміщені одразу дві виборчі дільниці, а навколо – чимало житлових будинків. Першим виборцем на цій дільниці була жінка середнього віку, яка проголосувала "за" євроінтеграцію України в ЄС.

Наскільки буде активним голосування, стане відомо пізніше. Щонайменше 30% голандців мають проголосувати, щоб цей референдум визнали таким, що відбувся. Соціологи прогнозують, що на дільниці прийдуть близько 40% виборців. Поки що, за соцопитуваннями, численна перевага за противниками євроінтеграції України. Перші попередні результати голосування стануть відомі сьогодні ввечері, а остаточні – протягом тижня.

бюлетень на референдумі в Нідерландах
Vincent van Rijn / Twitter
Бюлетень на референдумі в Нідерландах

Відео У Нідерландах стартував референдум щодо асоціації Україна- ЄС

Угода України з ЄС

Залиште свій коментар

Вибір редакції