Клімкін анонсував відкриття гучних кримінальних справ проти соратників Януковича

Міністр закордонних справ переконаний, що ЄС продовжить персональні та економічні санкції проти Росії та "сім'ї" Януковича.

У червні має відбутися саміт Європейського Союзу, на якому обговорюватимуть питання продовження персональних санкцій проти "сім'ї" Януковича, ватажків терористів, посадових осіб РФ, а також економічні обмеження проти Росії.

В ексклюзивному інтерв'ю програмі ТСН.Тиждень міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконував, що ЄС продовжить санкції.

– Чи достатньо Україна сама зробила за цей рік, щоб санкції проти Росії продовжили? Адже в списку є і санкції проти окремих осіб, зокрема, Олени Лукаш, Віктора Пшонки. Але в Києві навіть не висунули їм досі підозри. Чому європейці мають бути радикальнішими, ніж українці? Не боїтеся, що наступний євросаміт у червні, де будуть вирішувати питання про санції для Росії, уже загрожує нам провальним рішенням?

– Я знаю позиції всіх країн-членів ЄС. І на сьогодні і настрій, і налаштованість дуже чіткі: або ми виконуємо весь комплекс Мінських домовленостей (щодо деескалації збройного конфлікту на Донбасі), або санкції чітко залишаються. Звичайно, ходять різні легенди чи розповіді про те, що позиції деяких країн не є такими сильними. Але насправді Європейський Союз довів, що європейська солідарність чогось варта в цьому світі.

Щодо дій Києва, то там має бути чітке юридичне підґрунтя. Генпрокуратура над цим працює. І, звичайно, по кожному випадку там має бути (кримінальна) справа. Справа, звичайно, буде. І це буде служити основою для продовження санкцій. У нас є політичний блок санкцій (це те, що буде продовжено на наступному саміті Євросоюзу), і санкції проти окремих осіб, які мають юридичне підґрунтя.

ВідеоПавло Клімкін розповів про дипломатичні маневри на саміті в Ризі

Клімкін також розповів про таємничі дипломатичні маневри і роль США та ЄС у виконанні Мінських домовленостей. Крім того, міністр назвав умови, які повинна виконати України для безвізового режиму з Євросоюзом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: